Masło orzechowe Dziki Orzech 100% orzechów

Na kalendarzowe lato musimy poczekać jeszcze kilka dni, jednak tropikalnymi temperaturami możemy cieszyć się już teraz. Słoneczne, a nawet upalne dni nie zachęcają do „ubierania się” w ciężkie i intensywne zapachy. O wiele częściej sięgamy po perfumy subtelne, delikatne i lekkie. Idealne wydają się te zawierające w sobie zapach tropików np. egzotycznych owoców. Które marki perfumeryjne takie proponują?

Zapach egzotycznych owoców = zapach lata

Nuty owocowe w perfumach są bardzo popularne. Wonie, jakie można znaleźć w pachnidłach to np. słodkie jagody, kwaskowe jabłka i porzeczki czy tajemnicze owoce egzotyczne. Po zapachy inspirowane tropikami najchętniej sięgamy latem. Dlaczego? Jednoznacznie bowiem kojarzą się za wakacjami, słońcem, morzem, wymarzonym urlopem. Są też lekkie i delikatne, a więc nie męczą w upalne dni, w których czasie zapachy odczuwa się znacznie intensywniej. Perfumy, w których składzie znajdują się egzotyczne owoce, dodają też energii, orzeźwiają i odświeżają.

Perfumy o zapachu tropików – gdzie je znaleźć?

Tropikalne nuty w perfumach najczęściej wyrażane są przez owoce. W letnich zapachach znajdziemy soczyste i energetyczne mango. Łączy się je z zapachami cytrusowymi i kwiatowymi. Takie połączenie proponują m.in. zapach Escada Taj Sunset.

Kolejny owoc, który kojarzy się nam z egzotyką, to pochodząca z Ameryki Południowej marakuja. Jeśli połączy się ją z ananasem, brzoskwinią, aromatami kwiatowymi, a do tego doda bursztyn, piżmo i cedr, to otrzyma się zapach: lekki, dyskretny, a przy tym pełen wakacyjnej energii. Oferuje go woda toaletowa od marki Salvatore Ferragamo. Incanto Shine to ciekawa propozycja, która wyzwoli naturalne piękno każdej kobiety. Zachwyca zarówno zapachem, jak i kolorową buteleczką, w której jest zamknięta. Z perfumami Salvatore Ferragamo można się zapoznać na https://www.perfumeria.pl/collections/salvatore-ferragamo.

Jeśli na lato szukasz perfum delikatnych i subtelnych, idealnym wyborem będą te z nutą liczi. Zapach tego egzotycznego owocu przypomina słodkawe winogrona. Świetnie komponuje się z zapachami kwiatów i orientalnych przypraw. Przykładem takiego połączenia są perfumy Simone Cosac Trama.

Letnie klimaty przywołają też perfumy z gujawą. Ten mało znany owoc jest niezwykle lubiany przez twórców zapachów. Wynika to z tego, że gujawa jest jednocześnie słodka i kwaśna. Charakteryzuje się intensywnym aromatem. W perfumach często połączona jest z innymi egzotycznymi owocami. Aromaty tego owocu można wyczuć w takich pachnidłach jak Hawaiian Ruby Guawa Pacifica, Belive Britney Spears czy Wild Bloom Banana Republic.

Oprzesz się tym smakom? Kremy Nutlove Nowe pyszne smaki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here