Zdecydowanie minęły czasy, gdy męska depilacja była uznawana za temat tabu. Dziś dla wielu mężczyzn usuwanie zbędnego owłosienia z klatki piersiowej czy pach to standardowy rytuał pielęgnacyjny, wynikający z dbania o komfort i higienę. Chcesz dołączyć do tego grona, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Z nami męska depilacja nie będzie miała przed Tobą żadnych tajemnic!

Golenie – czy warto sięgać po maszynkę?

Nie jest zapewne zaskoczeniem, że większość panów usuwa owłosienie z pach i klatki piersiowej w podobny sposób, jak zarost na twarzy – poprzez golenie maszynką. Taki zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań i każdy może wykonać go sam pod prysznicem. Niestety, po tak wykonanej depilacji ciężko spodziewać się trwałego efektu. Włoski zostają jedynie ścięte tuż przy skórze, a nie wyrwane, od razu więc zaczynają odrastać i są widoczne już praktycznie na drugi dzień. Wie o tym zresztą każdy mężczyzna, który regularnie goli brodę i wąsy, ponieważ wygląda to bardzo podobnie. Inną kwestią, na jaką skarżą się panowie korzystający z maszynek do golenia, to podrażnienia skóry. Narażone na to są zwłaszcza pachy, gdzie skóra jest dość cienka i delikatna.

Wosk – dla naprawdę odważnych

Mężczyźni, którzy pragną zacząć depilować pachy, klatkę piersiową lub inne części ciała, mają możliwość skorzystać również z wosku. Coraz więcej salonów kosmetycznych oferuje takie zabiegi dla obu płci. Wydawałoby się, że jest to metoda depilacji warta rozważenia – w końcu skóra pozostaje po niej gładka aż na kilka tygodni. Wciąż jest to jednak zabieg mało popularny wśród mężczyzn, głównie ze względu na odczuwany w jego trakcie ból. Konieczność znoszenia co ok. 4 tygodnie bólu wyrywania włosków wraz z cebulkami, a następnie zaczerwienienia i czerwonych kropek na skórze, potrafi skutecznie zniechęcić do skorzystania z wosku lub jego alternatywy – pasty cukrowej.

Laser – nowoczesna depilacja dla mężczyzn

Jaką jeszcze opcję mają panowie, którzy ze względów estetycznych lub higienicznych pragną pozbyć się owłosienia na ciele? Kolejną metodą, którą naprawdę warto się zainteresować, jest depilacja laserowa. To obecnie jedyny sposób depilacji, który daje szansę pozbycia się włosków raz na zawsze! Nawet więc, jeśli dany mężczyzna ma dość niski prób bólu i podczas zabiegów będzie odczuwał pieczenie, to po kilku sesjach zostanie ono już tylko wspomnieniem, podczas gdy na wosk trzeba zgłaszać się przez całe życie co miesiąc. Usuwaniem zbędnego owłosienia za pomocą lasera zajmuje się m.in. profesjonalny salon Epilira, o którego ofercie więcej przeczytasz tutaj: https://epilira.com/produkt/depilacja-dla-mezczyzn/depilacja-laserowa-pach-2/.

Panowie mogą tam liczyć na takie zabiegi jak depilacja pach, depilacja klatki piersiowej, czy depilacja okolic intymnych. Jest to więc świetna opcja dla każdego mężczyzny, który chciałby pozbyć się niechcianego owłosienia, ale jednocześnie nie musieć pamiętać o regularnym goleniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj