Jesteś na etapie urządzania pokoju dla dziecka? Zastanawiasz się, jaki dywan będzie najlepszy? Dowiedz się, jaki dywan wybrać do pokoju dziecięcego, by był zarówno dekoracją, jak i praktycznym dodatkiem.

Dywan do pokoju dziecięcego – jaki powinien być?

Na rynku jest bardzo dużo ofert dywanów przeznaczonych do pokoików dziecięcych w różnych kolorach, wzorach i rozmiarach. Decydując się na wybór tego elementu wnętrza należy przede wszystkim kierować się bezpieczeństwem najmłodszych, a także rozmiarami pomieszczenia. Dywan w pokoju dziecięcym powinien zajmować jak największą część podłogi, ale nie powinien być wsuwany pod meble. Jest to spowodowane względami higieny – taki dywan można w każdej chwili zwinąć i bez problemy wyczyścić. Uwagę zwrócić należy również na materiał, z jakiego dywan został wykonany. Warto wybierać takie, które nie posiadają w swoim składzie alergenów.

Czy dywan w pokoju dziecięcym jest potrzebny?

Dywany dla dzieci nie pełnią jedynie funkcji dekoracyjnej. Spełniają one wiele funkcji praktycznych. Po pierwsze wytłumiają pomieszczenie, zapewniając dziecku zdecydowanie lepszy sen, a a także wygłuszają dźwięki upadających zabawek czy też szalonych dziecięcych zabaw, które obfitują w wiele radosnych okrzyków. Odpowiednio dobrany dywan zapewnia dziecku również bezpieczeństwo podczas zabawy, a także podczas stawiania pierwszych kroków. Ponadto doskonale izoluje od podłoża, dzięki czemu zabawa na dywanie jest przyjemniejsza i… cieplejsza.

Dywan w dziecięcym pokoju powinien być również dopasowany do wnętrza.

Jaki dywan dla dziecka wybrać?

Decydując się na zakup dywanu do pokoju dziecięcego warto zwrócić uwagę na to, czy posiada podgumowanie. Dzięki niemu dywan nie będzie przesuwał się po podłożu, co zapewni bezpieczeństwo nie tylko maluchowi, ale i rodzicom. Kolejną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę jest materiał, z jakiego został wykonany dywan. Powinien być antyalergiczny, a także łatwy w czyszczeniu. Lepiej zrezygnować zatem z dywanów wełnianych. Pomimo wysokiej odporności na zabrudzenia, stanowią dość silny alergen. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie dywan wykonany z polipropylenu. Dywany te są antyalergiczne, a dodatkowo nie przyciągają kurzu. Wyróżniają się trwałością i łatwo utrzymać je w czystości. Warto zwrócić uwagę na dwie odmiany polipropylenu: heat-set oraz heat-set-frise. Charakteryzują się one miękkością i są zdecydowanie przyjemniejsze w dotyku niż dywan z polipropylenu w standardowej formie. Tego typu dywany znajdziesz m.in. w sklepie internetowym Oxide. Do dziecięcego pokoju doskonale sprawdzą się również dywany akrylowe.

Dziecięcy dywan marzeń

Oprócz materiału, kształtu i bezpieczeństwa, dywan w pokoju dziecięcym powinien stanowić również jego ozdobę. Dywan powinien być dopasowany do ogólnego wystroju wnętrza i podkreślać styl pokoju. Ten element wnętrza może być również doskonałym miejscem do zabawy. Na rynku dostępne są dywany z boiskiem, które umożliwią dziecku spełnianie piłkarskich marzeń czy też dywany z wzorem miasta, który będzie doskonałym miejscem do zabawy samochodzikami. Warto również zwrócić uwagę na dywany w stonowanych, pastelowych odcieniach z bardziej neutralnymi wzorami.

Decydując się na zakup dywanu do dziecięcego pokoju trzeba zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo najmłodszych, a także estetykę pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj