Higiena ciała, a w szczególności rąk, nigdy nie była tak ważna, jak obecnie. Tylko w ten sposób można bowiem zwalczyć bakterie i drobnoustroje, które przenoszą się z człowieka na człowieka w przestrzeni publicznej. Dotykanie różnorodnych przedmiotów wspólnych sprawia, że bardzo łatwo można zachorować na mało przyjemne choroby. Ciepła woda i mydło są więc podstawowym wyposażeniem każdej łazienki. Sprawdź, dlaczego w niektórych sytuacjach mydło w płynie jest lepsze od tego w kostce.

Mydło w płynie jest bardziej higieniczne

W różnorodnych miejscach pracy, szkołach, urzędach itp. każdego dnia przewija się wiele setek osób. Gdyby każdy z nich miał zamiar umyć ręce mydłem w kostce, można by nie nadążyć ze sprzątaniem. To, co przemawia na korzyść mydła w płynie, to porządek w sanitariatach. Płyn znajduje się w specjalnym dozowniku, z którego każdy bierze tyle, ile potrzebuje. Nadmiar zostaje szybko rozpuszczony i znika wraz z wodą. Nie ma mowy o mało estetycznych zaciekach na umywalkach, jakie towarzyszą tradycyjnemu mydłu. Poza tym, gdyby zdecydować się jednak na klasykę, każda osoba musiałaby dotknąć tej samej kostki. Pozostawione na powierzchni drobnoustroje mogłyby przedostać się na kolejną osobę. Na szczęście można tego uniknąć w prosty sposób.

Mydło w płynie jest bardziej wydajne

Choć w pierwszej chwili może się wydawać, że kostka nigdy się nie kończy, to mydło w płynie jest bardziej wydajne. Można to zauważyć szczególnie tam, gdzie każdego dnia pojawia się wiele osób. Mydło w płynie jest tam wygodniejszym rozwiązaniem przede wszystkim dlatego, że nie musi być co chwilę uzupełniane. Dodaje się je do dozownika raz na jakiś czas, co całkowicie wystarczy. Nie bez znaczenia jest także skład takiego preparatu, który często zawiera silniejsze substancje od tych używanych do produkcji kostek. Możesz wybrać m.in.: mydło antybakteryjne, niwelujące przykre zapachy, dezynfekujące oraz takie, jakie nadaje się do mycia całego ciała. Różnorodne zapachy również umożliwiają wybór najlepszego dla Ciebie: kwiatowego, cytrusowego lub neutralnego.

Kupując większe mydło w płynie oszczędzasz na opakowaniu

Mydła w płynie dostępne są w wielu wariantach także w kwestii opakowania. Jeśli zdecydujesz się na zakup tego o większej pojemności, z pewnością wystarczy Ci na długi czas. Wtedy też nie musisz martwić się, że go nagle zabraknie. Większe opakowania są również tańsze, możesz więc oszczędzić sporą ilość pieniędzy. Argumentów za tym wyborem jest sporo, dlatego mydła w płynie cieszą się niesłabnącą popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj