Zbyt wysoka wilgotność ścian, sufitów i podłogi w budynku (bez względu na jego przeznaczenie) to niepożądane zjawisko, które może mieć bardzo negatywne (i kosztowne) konsekwencje. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele.

Począwszy od uszkodzenia instalacji C.O, C.W.U, poprzez uszkodzoną elewację budynku, nieszczelny dach, zalanie i inne. Bez względu na przyczynę wysokiej wilgotności, należy jak najszybciej usunąć jej źródło, a następnie osuszyć budynek. Jednak czy osuszanie można przeprowadzać w okresie zimowym?

Wynajem osuszaczy – skuteczny i sprawdzony sposób na osuszanie budynków

W okresie wakacyjnym, gdy liczba ciepłych i suchych dni jest największa, naturalne osuszanie budynków poprzez wietrzenie jest najbardziej skuteczne. Jednak osuszanie zimą wymaga użycia osuszaczy. W przeciwnym wypadku cały proces będzie wyróżniał się minimalną i praktycznie zerową skutecznością. Wynajem osuszaczy powinno nastąpić dopiero po precyzyjnym ustaleniu przyczyny (bądź przyczyn) zbyt wysokiego poziomu wilgoci i skutecznym wyeliminowaniu go. Profesjonalne firmy oferujące wynajem osuszaczy oferują również transport urządzeń do i z miejsca użytkowania. Oznacza to, że użytkownicy nie muszą martwić się bezpiecznym przewożeniem urządzeń.

Użytkowanie osuszaczy w okresie zimowym

Liczba i moc osuszaczy powinny być zawsze dostosowane do wielkości, a dokładniej kubatury osuszonych pomieszczeń, stopnia zawilgocenia ścian, podłóg i sufitów oraz innych czynników. Wynajem osuszaczy w okresie zimowym i ich użytkowanie nie różnią się od innych pór roku. Pierwszym krokiem jest szczelne zamknięcie okien i drzwi. W drugim etapie należy usunąć wszystkie rośliny i elementy, które mogą zostać uszkodzone. Następnie urządzenie należy ustawić na środku pomieszczenia i podłączyć do instalacji elektrycznej. Pod żadnym pozorem nie można umieszczać na osuszaczach żadnych ręczników, ubrań i innych przedmiotów. Ponadto osuszacz nie może znajdować się w bliskiej odległości od ściany lub mebli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj