Rowery górskie należą do wyspecjalizowanych modeli jednośladów. Dlatego różnice pomiędzy rowerem męskim a rowerem damskim górskim są praktycznie niezauważalne. W naszym sklepie Studio Sport znajdziesz różnego rodzaju rowery. W poniższym artykule przybliżymy Ci informacje na temat roweru damskiego górskiego.

Rower damski górski – czym się wyróżnia?

Cechami charakterystycznymi roweru damskiego górskiego jest przede wszystkim jego użyteczność, która doskonale sprawdza się w trudnych terenowych trasach. Oferowany przez nas rower damski górski jest bardzo wytrzymałą konstrukcją, która przystosowuje się do nierównego i nieutwardzonego podłoża. Rower damski górski jest idealnym rodzajem roweru dla wszystkich miłośników górzystych przejażdżek.

Rower damski górski – budowa

Rower damski górski ma trochę inną budowę niż rower damski crossowy czy rower damski szosowy. Jest on typowo przeznaczony do przejażdżek w trasach górskich. Dlatego też jest on wykonany z porządnego i bardzo wytrzymałościowego materiału. Budowa rowerów damskich górskich, które znajdują się w naszej ofercie sklepu składa się z:

  • kierownicy – w przypadku tego rodzaju roweru powinna być ona prosta i mieć odpowiednią szerokość. Najlepiej gdyby była ona o co najmniej 10-15 cm szersza od szerokości barków osoby.
  • kół, które mają charakterystyczne grube opony o agresywnym bieżniku, przez co umożliwiają amortyzację nierównego podłoża. Klasyczny rower damski górski posiada opony 26”. Można wyróżnić tutaj również wielkość 27,5” lub 29” i jest to zależne od wzrostu danej osoby. Co więcej, w zależności od rozmiaru kół, będą one różniły się od siebie skutecznością jazdy oraz wagą.
  • hamulców, które wyróżniają się swoją siłą hamowania. A jak wiadomo jest to bardzo istotna kwestia przy rowerze damskim górskim. Najlepsze będą tutaj hamulce tarczowe, które są wytrzymałe na różne warunki atmosferyczne.
  • amortyzatorów, które wpływają na wygodę jazdy. Ich zadaniem jest tłumienie wstrząsów, jakie mogłyby wystąpić podczas jazdy w tych górzystych terenach.
  • ramy – w przypadku tego roweru najlepsze okażą się ramy karbonowe, wykonane z aluminium bądź włókna węglowego, które wpłyną na lekkość całej konstrukcji. A umożliwi to znaczne polepszenie się jazdy po nierównych i urwistych zboczach.
  • przełożeń – w porównaniu do innych rodzai rowerów, ten jednoślad posiada ich najwięcej. Najpopularniejszym rodzajem przerzutek jest układ przednich i tylnych przełożeń (3 przerzutki z przodu oraz 7-10 z tyłu).

Czy warto kupić rower damski górski?

Jak uwidoczniono w powyższych informacjach, rower damski górski stanowi wytrzymałą konstrukcję. Została ona stworzona na potrzeby osób lubiących przejażdżki we wzniosłe i górzyste tereny. Zainteresowanie tego typu jednośladami z roku na rok się zwiększa. Na jego wybór decydują się również osoby zza granicy. W naszym sklepie rowerowym Studio Sport znajdziesz wiele modeli tych rowerów. Dlatego jeśli marzy Ci się wycieczka w górzysty teren i chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, to jak najbardziej warto taki rower zakupić. Oczywiście przy wyborze dla Ciebie odpowiedniego roweru damskiego górskiego pomogą nasi specjaliści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj