Osoby w pełni zdrowe często nie zdają sobie sprawy, że czynności zgoła łatwe, które wykonują każdego dnia w sposób wręcz mechaniczny i niezauważalny, nie są tak proste dla wszystkich. Dla niepełnosprawnych nawet załatwianie potrzeb fizjologicznych bywa wyzwaniem. I podczas gdy osoby te we własnym domu w łazience zwykle mają wszystkie niezbędne udogodnienia, to już w przypadku toalet publicznych nie zawsze jest tak różowo. Na szczęście gospodarze eventów albo właściciele obiektów zaczynają zwracać większą uwagę na kwestię dostępności toalet dla osób niepełnosprawnych.

Osoby z niepełnosprawnościami na eventach

Koncerty, festiwale muzyczne, targi, dożynki czy innego rodzaju eventy pod gołym niebem powinny być w pełni dostępne nie tylko dla osób sprawnych fizycznie, ale też tych z niepełnosprawnościami. Ważnym wyzwaniem stojącym przed organizatorami takich wydarzeń jest zapewnienie odpowiednich sanitariatów. Dzięki rozbudowanej ofercie przenośnych toalet kwestię tę można łatwo i szybko załatwić. Wystarczy zdecydować się na wynajem przenośnej toalety wyposażonej w niezbędne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Czym powinny charakteryzować się takie mobilne WC?

Przenośne toalety dla niepełnosprawnych – jakie mają udogodnienia?

Z myślą o potrzebach osób niepełnosprawnych producenci przenośnych toalet stworzyli specjalne kabiny pozwalające na wygodne, bezpieczne i sprawne załatwianie potrzeb fizjologicznych. Toalety mobilne wyróżniają się przede wszystkim wielkością – mają większe rozmiary w porównaniu z kabinami standardowymi. Przestronne wnętrze pozwala na swobodę ruchów i wygodne korzystanie osobom na wózkach inwalidzkich, chodzącym o kulach lub z laską. Wewnątrz znajdują się ponadto wzmocnione poręcze, które pozwalają na stabilne podnoszenie się albo siadanie na sedesie. Odpowiednio duża deska klozetowa umożliwia komfortowe załatwianie potrzeb fizjologicznych, bez ryzyka upadku z toalety.

Ważnym elementem nowoczesnej przenośnej kabiny dla osób niepełnosprawnych jest antypoślizgowa podłoga. Dzięki pokryciu jej specjalnym materiałem eliminuje się ryzyko poślizgnięcia i przewrócenia, a tym samym groźnych kontuzji. W komfortowym i bezpiecznym korzystaniu z kabiny pomaga też niski próg wejścia, który pozwala na wjechanie do środka osobie na wózku inwalidzkim.

Wynajem toalet przenośnych

Toalety przenośne z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych są niezbędne podczas wydarzeń organizowanych pod gołym niebem. Sprawdzą się również jako sanitariaty na targowiskach, ogrodach działkowych oraz w każdym innym miejscu, gdzie nie ma dostępu do sieci wodno-kanalizacyjnej.

Jeśli chcesz wynająć toalety przenośne Warszawa, Poznań lub inne miasto to natomiast miejsce, w którym planujesz je postawić, skorzystaj z usług serwisu Śmieci.eu. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz na stronie, określając swoje zapotrzebowanie na toalety przenośne Poznań, Kraków, Tychy, Zabrze – mobilne WC możesz wygodnie zamówić do dowolnej małej lub dużej miejscowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj