Coraz więcej cudzoziemców decyduje się rozpocząć pracę w Polsce. Prawe rozporządzenia dotyczące legalizacji pobytu oraz pracy mogą wydawać się skomplikowane, zwłaszcza że wiele z nich ulega nieustannym modyfikacjom. Warto wiedzieć, gdzie szukać wsparcia dla przyjaciół i bliskich osób z Unii Europejskiej.
Pobyt w Polsce
Obsługa cudzoziemców obejmuje czynności związane z wydaniem dokumentu, uprawniającego cudzoziemca do mieszkania oraz podjęcia pracy na terenie naszego kraju. Przedstawiciel klienta składa w urzędzie wojewody odpowiedni wniosek pod warunkiem, że zostały spełnione ściśle określone wymagania. Mieszkaniec Unii Europejskiej może uzyskać kartę stałego pobytu, jeśli przez pięć lat mieszkał on nieprzerwanie na terenie Polski. Prawo do uzyskania dokumentu ma również rodzina cudzoziemca. Szczegółowe informacje na temat czynności związanych z rodzajem usług świadczonych przez wybraną kancelarię znaleźć można najczęściej na jej stronie internetowej.
Wsparcie profesjonalistów
Szukając pomocy prawnej dla cudzoziemców, warto wybrać placówkę, która specjalizuje się w sektorze legalizacji pracy i pobytu dla osób pochodzących z krajów Unii Europejskiej. Kompleksowa usługa powinna być przeprowadzana w zgodzie z obowiązującymi standardami jakości. Warto zwrócić uwagę, czy kancelaria posiada właściwe certyfikaty, upoważniające ją do przeprowadzenia działań w rejonie pomocy cudzoziemcom. Duże znaczenie ma również bezpieczeństwo oraz ochrona danych. Kancelaria powinna prowadzić operacje prawne w zgodzie z certyfikatem ufności regulowanym ustaleniem ISO 270001. Najważniejsze są jednak kompetencje zatrudnionych radców oraz adwokatów.
Przy wyborze odpowiedniej kancelarii warto wziąć pod uwagę różnorodne czynniki. Z usług doradców specjalizujących się w obsłudze cudzoziemców mogą również skorzystać podmioty gospodarcze. Nieprzestrzegania ustaleń w tym obszarze podlega bowiem karnym sankcjom, które nierzadko mają bezpośrednie przełożenie na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa.