Wraz z nadchodzącą zimą zasoby pożywienia dla ptaków w naturalnym środowisku stają się ograniczone. I choć wielu wydaje się, że nie ma konieczności ich dokarmiania, to jednak warto to robić. Zakup karmnika oraz wybór odpowiedniego pożywienia dla ptaków zdecydowanie pomogą im w przetrwaniu srogiej zimy. Zastanawiasz się, dlaczego warto zadbać o zwierzęta zimą i jaki wybrać karmnik? Odpowiadamy!

Dlaczego warto dokarmiać ptaki?

Karmnik to doskonałe źródło pożywienia, którego zdobycie w naturalnym środowisku z powodu złych warunków atmosferycznych jest utrudnione. Ponadto dodatkowy pokarm nie tylko ogranicza ryzyko głodu, ale zwiększa również szanse na przeżycie wielu gatunków ptaków. Co więcej, posiadanie karmnika pozwala przyjrzeć się z bliska zwierzętom, które w ciągu roku stronią od towarzystwa ludzi ze względu na swoją płochliwość. Warto również wspomnieć, że to niezwykła radość dla najmłodszych członków rodziny, którzy z ogromnym zainteresowaniem mogą przyglądać się rozmaitym ptakom.

Czym można karmić ptaki?

Jeżeli chcesz dokarmiać ptaki podczas zimy, musisz wiedzieć, jakie jedzenie jest dla nich odpowiednie. Przede wszystkim należy zrezygnować z pieczywa, solonej słoniny czy innych resztek obiadu. Tego typu jedzenie może poważnie zaszkodzić małym zwierzętom, a nawet doprowadzić do ich śmierci. Ptaki należy karmić więc nasionami zbóż, owocami czy orzechami. Ponadto świetnym rozwiązaniem są gotowe karmy dla ptaków, które zawierają wszystkie najcenniejsze składniki. W okolicach karmnika można również zawiesić kolby, które z pewnością zachęcą ptaki do odwiedzin.

Jaki karmnik dla ptaków wybrać?

Odpowiedni karmnik dla ptaków powinien być przede wszystkim odporny na działanie warunków atmosferycznych. W końcu tego typu element przez dłuższy czas będzie znajdował się na zewnątrz domu. Doskonałym rozwiązaniem są solidne karmniki wykonane ze stali nierdzewnej. Ponadto świetnie sprawdzają się modele w kształcie domków, które chronią jedzenie przed deszczem czy śniegiem. Należy również pamiętać, aby karmnik był wyposażony w podwyższone ranty, dzięki czemu jedzenie nie będzie wysypywać się na ziemię. Jeżeli szukasz oryginalnych karmników, które jednocześnie stworzą ciekawą dekorację ogrodu lub balkonu, zajrzyj do sklepu https://calus-p.pl/. Oferuje on wiele jakościowych produktów wykonanych ze stali. Zapoznaj się z ich asortymentem i wybierz model, który posłuży Ci przez lata!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj