Fundacja dzieci Dorastaj z Nami, to organizacja specyficzna. Na jej pomoc mogą liczyć dzieci naszych bohaterów: żołnierzy, strażaków, policjantów, lekarzy i ratowników medycznych.

Na pierwszej stronie organizacji czytamy: „Wybuch miny w Iraku, roztrzaskany radiowóz, zawalona ściana płonącego budynku. W mediach to wypadek na służbie. W domu naszych podopiecznych – życiowa tragedia. Zginął tata… I choć nie jesteśmy w stanie przywrócić dzieciom rodzica, możemy spróbować pomóc im dorastać. Liczymy, że przyłączysz się do naszej misji…”. Misja fundacji jest nieco inna niż pozostałych organizacji, to specyficzna fundacja. Dzieci objęte wsparciem organizacji, to te, które straciły rodzica, a w niektórych przypadkach i oboje rodziców w trakcie, gdy Ci stracili życie w trakcie pełnienia obowiązków służbowych.

Komu pomaga fundacja. Dzieci bohaterów przede wszystkim!

Fundacja Dorastaj z Nami skierowuje swoją pomoc do dzieci uczących się, które nie ukończyły 25 roku życia. Programem objęte są w większości dzieci z małych miejscowości. Po traumie, którą jest śmierć rodzica potrzebna jest pomoc psychologiczną i taką oferuje fundacja. Dzieci mogą liczyć na pomoc materialną jaką jest dofinansowanie wykształcenia. Opłaty za studia, zajęcia pozalekcyjne czy korepetycje. Dla młodzieży wkraczającej na rynek pracy Fundacja Dorastaj z Nami zapewnia pomoc doradców zawodowych. Ważnym elementem misji fundacji są także programy aktywizacji i integracji dzieci i ich rodzin.

Jak wspomóc fundację?

Nic skomplikowanego. Można zostać stałym darczyńcom w programie „Zawsze Wierni”, do którego zachęca fundacja. Dzieci bohaterów mogą wtedy liczyć na zadeklarowaną comiesięczną kwotę, która zasili konto Fundacji Dorastaj z Nami. „Wierny” darczyńca otrzyma od fundacji pakiet powitalny wraz z odznaką, będzie otrzymywał stałe sprawozdania, jak darowizna pomaga dzieciom, a dwa razy do roku może liczyć na wyjątkową publikację.  Działalność fundacji można także wesprzeć jednorazowymi datkami, a także przekazaniem 1 procenta podatku na działania organizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj