Aranżując domową przestrzeń, nie można pominąć strefy, w której będą znajdować się ubrania. W naszych mieszkaniach często nie ma wystarczająco dużo miejsca na lokalizację typowej garderoby. Dlatego w wielu przypadkach musi wystarczać nam szafa. Jednak czy jest to gorsza alternatywa? Absolutnie nie! Nierzadko to właśnie pojemne szafy trzydrzwiowe z powodzeniem zastępują inne rozwiązania. Kiedy warto się zdecydować na tego rodzaju mebel? W jakie wnętrza wpisze się on idealnie? Podpowiadamy!

Co zmieszczą szafy trzydrzwiowe?

Sterty bluzek, swetrów, spodni czy koszul muszą znaleźć swoje miejsce, elegancko posortowane. Można zadbać o ład i porządek, wykorzystując szafy trzydrzwiowe. To, ile zmieszczą, jest oczywiście zależne od ich rozmiaru. Jednak można założyć, że… większość. Wybierając konkretny model, warto zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy. Czy chcemy mieć dużo półek i wieszaków, a może schowków i koszy na bieliznę? Kluczowe są również szuflady — niektórzy je preferują, lecz inni mogą z nich zrezygnować. Szafy trzydrzwiowe są na tyle przestronne, że z powodzeniem pomieszczą ubrania minimum dwóch członków rodziny. W niektórych modelach schowamy nawet pościel czy koce.

Szafy trzydrzwiowe — udogodnienia i dodatkowe funkcje

Komponując domową przestrzeń, należy się zastanowić, jakie usprawnienia byłyby przydatne. Być może warto zainwestować w mebel, który jest wyposażony w drzwi przesuwne. Tego typu rozwiązania sprawdzą się nawet w małych mieszkaniach. Drzwi po otwarciu nie zabierają cennej przestrzeni. Można też szukać wariantów, które docelowo są rozmieszczone na cokołach, nie na nóżkach. Dzięki temu mebel jest bardziej stabilny i nie dostaje się pod niego kurz. Dobrze, gdy wnętrze szafy jest wyposażone w drążki i wieszaki oraz liczne półki. Cennym udogodnieniem jest oświetlenie LED wewnątrz szafy trzydrzwiowej. Takie rozwiązania prezentuje np. sklep VIAmeble. Częstym dodatkiem jest lustro na froncie, które optycznie powiększa pomieszczenie.

Do jakich pomieszczeń nadają się szafy trzydrzwiowe?

Jeżeli w domu bądź mieszkaniu nie ma osobnego pomieszczenia na garderobę, idealnym rozwiązaniem będzie zakup szafy trzydrzwiowej. Ten mebel nadaje się zarówno do niewielkich przestrzeni, jak i wielkopowierzchniowych wnętrz. Czy jest praktyczny? Mimo okazałej konstrukcji jest on funkcjonalnym dodatkiem do salonu czy sypialni. W szafie tej zmieścimy ogromną ilość odzieży, drobiazgów i innych elementów codziennego użytku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj