W obliczu zagrożenia koronawirusem zwiększyła się konieczność utrzymania wysokiego poziomu higieny. Noszenie maseczek ochronnych, częste mycie dłoni i stosowanie środków dezynfekujących stało się powszechne. Na wszelkiego rodzaju wirusy są narażone również osoby, które pracują w biurze. Czym dezynfekować pomieszczenia i przedmioty, aby zapewnić pracownikom skuteczną ochronę?

Dezynfekcja – czym jest?

Dezynfekcja to proces eliminacji bakterii i wirusów na czyszczonej powierzchni, w taki sposób, aby był on bezpieczny dla zdrowia. Najczęściej stosuje się metody chemiczne i fizyczne. Te pierwsze wykorzystują odpowiedni środek odkażający, który niszczy się bakterie, wirusy, grzyby, pasożyty znajdujące się w pomieszczeniu i przedmiotach. W tych drugich czynnikiem dezynfekującym jest para wodna. Na efektywność dezynfekcji największy wpływ mają takie czynniki jak rodzaj drobnoustroju, wykorzystana metoda, czas działania, rodzaj zastosowanego preparatu i warunki środowiskowe.

Co powinieneś dezynfekować w biurze?

Dezynfekcji powinny podlegać wszystkie pomieszczenia, z których korzysta wiele osób. Są to przede wszystkim łazienki i aneksy kuchenne. W szczególności powinieneś zwrócić uwagę na takie miejsca jak uchwyty od lodówki, przyciski od mikrofalówki, ekspresów do kawy, baterie kuchenne, łazienkowe i spłuczki. Warto pamiętać także o klamkach, włącznikach światła i poręczach, na których gromadzi się bardzo duża ilość bakterii. Zaleca się nawet dezynfekowanie tych elementów kilka razy dziennie. Należy również gruntownie czyścić wszelkiego rodzaju przedmioty, z których korzystają pracownicy. Są to klawiatury, mysz komputerowa, zszywacze, nożyczki, długopisy, kalkulatory, krzesła i biurka.

Czym dezynfekować pomieszczenia i przedmioty w biurze?

Biuro jest siedliskiem wirusów i bakterii. Dlatego też tak ważne jest przeprowadzanie dezynfekcji poszczególnych pomieszczeń i przedmiotów w nich się znajdujących. Będzie ona skuteczna pod warunkiem, że będzie wykonywana regularnie. Na rynku istnieje wiele środków odkażających, za pomocą których możesz przeprowadzić proces eliminacji bakterii. Biorąc pod uwagę ofertę sklepu internetowego https://bioactiw.pl/, przekonasz się, że warto skorzystać z profesjonalnych preparatów dezynfekcyjnych, które zawierają kwas podchlorawy. To składnik w 100% bezpieczny dla człowieka. Takie płyny odkażające wykazują działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Są one gotowe do użycia i nie trzeba ich rozcieńczać. Posiadają one świadectwa jakości i atesty higieniczne wydawane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj