Fascynacja dinozaurami, czyli prehistorycznymi stworzeniami, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę, jest zrozumiała. Dziś już żadne żyjące obecnie na ziemi stworzenia nawet nie zbliżają się do nich rozmiarami. Obecność dinozaurów w kulturze, setki powstałych z nimi w roli głównej lub z nimi, obok głównej akcji, filmów i seriali, setki książek, bajek dla dzieci czy gier komputerowych sprawiły, że pomimo iż dinozaury zdążyły wyginąć już setki tysięcy lat temu, to cały czas są obecne w naszej świadomości. Szczególnie zainteresowane nimi są dzieci. W artykule prezentujemy główne powody, dlaczego dzieci fascynują się dinozaurami i co można zrobić, żeby im tę fascynację nieco ułatwić i pomóc w pogłębianiu o nich wiedzy.

Dinozaury jako element, który najbardziej rozwija wyobraźnię

Dinozaury cieszą się tak olbrzymim zainteresowaniem wśród ludzi, i to nie tylko wśród dzieci, ale także wśród wielu dorosłych, przede wszystkim dlatego, że bardzo rozwijają wyobraźnię. Myśląc o dinozaurach tak naprawdę nie mamy żadnych 100-procentowo pewnych informacji. Wiemy o nich tylko i aż tyle, ile mówią nam o tym badania naukowców i dzieła kultury. Tak naprawdę nie możemy mieć całkowitej pewności, czym dinozaury się żywiły, czym zajmowały się w ciągu dnia. Jak się zachowywały i jaka była przyczyny ich zniknięcia z powierzchni ziemi. Cały czas naukowcy odkrywają nowe fakty na ich temat. Każdy, zwłaszcza mały odkrywca, może te fakty też samodzielnie kreować we własnej wyobraźni. Ma tu duże pole do popisu i może w dowolny sposób, np. podczas zabawy, dopowiadać sobie własne oryginalne historie i domysły na temat życia dinozaurów.

O fascynację dzieci dinozaurami zapytaliśmy też naszego rozmówcę, doradcę klientów z internetowego sklepu z zabawkami Kraina Zabawy, oto co nam powiedział: Dinozaury fascynują dzieci także ze względu na swoją różnorodność, tajemniczość oraz niezwykły wygląd i budowę ciała. Olbrzymie, często mierzące nawet kilkadziesiąt metrów wysokości i długości, mające gigantyczne łapy i szczęki i warzące nawet kilkadziesiąt ton gady naprawdę mogą działać na wyobraźnię i nic dziwnego, że dzieci uwielbiają o nich słuchać, czytać, oglądać o nich programy w telewizji czy się nimi bawić. W naszym sklepie znajduje się wiele zabawek, które pozwalają dzieciom zatopić się w świat dinozaurów.

Co zrobić, żeby dać dziecku możliwość zaspokajania fascynacji dinozaurami?

Jeżeli ma się dziecko, które fascynuje się dinozaurami, powinno się zrobić wszystko, żeby pozwolić mu tę fascynację i związaną z nią ciekawość zaspokoić. W tym celu można ze swoim dzieckiem czytać i oglądać książeczki z obrazkami tych prehistorycznych stworzeń, można także zacząć oglądać z dzieckiem filmy i seriale (na początku te animowane), w których dinozaury się pojawiają. Każde dziecko, które interesuje się tym tematem, na pewno jednak będzie również chciało móc się bawić dinozaurami. W tym celu konieczne będzie znalezienie odpowiednich zabawek z dinozaurami. Bardzo dobrym pomysłem są np. atrakcyjne wizualnie, doskonale pokazujące szczegóły budowy ciała poszczególnych gatunków dinozaurów figurki Schleich. Wśród tych zabawek znajdują się nie tylko same figurki dinozaurów, ale również ciekawe motywy do zabawy, które nieco nawiązują do historii znanej z kultowego już filmu Stevena Spielberga, czyli z Parku Jurajskiego.

Dinozaury jako istotny element są zastosowane oczywiście także w innych zabawkach, m.in. w figurkach Playmobil, w grach planszowych oraz w wielu innych. Bez problemu więc, szukając odpowiedniej zabawki dla dziecka, które fascynuje się dinozaurami, znajdziemy coś, co będzie odpowiednie do jego wieku i tego, czym zwykle lubi się bawić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj