Odpowiednie dobrane lampy sufitowe odgrywają we wnętrzu ogromną rolę. O oświetleniu dobrze jest pomyśleć już w chwili projektowania domu czy mieszkania. Sporo zależy bowiem od poprowadzenia instalacji. Inne lampy pasują do przestrzeni dużych i otwartych, a inne do niewielkich pomieszczeń. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając oświetlenie sufitowe?

Lampy sufitowe – co jest najważniejsze przy wyborze?

Wiele osób podczas wybierania lamp sufitowych, kieruje się przede wszystkim estetyką. Oczywiście wygląd ma duże znaczenie, ale jest jeszcze kilka innych, nie mniej istotnych elementów. Warto na starcie ustalić styl danego wnętrza, bo oświetlenie też musi z nim współgrać. Lampy sufitowe dostępne w shilo-sklep.pl pozwalają na zniwelowanie mankamentów pomieszczenia czy wyeksponowanie wybranych stref.

Warto zwrócić uwagę na średnicę lamp sufitowych. W tym przypadku spore znaczenie ma wielkość wnętrza. Trzeba kierować się względami użytkowymi. Oświetlenie nigdy nie może znajdować się tak nisko, aby było ryzyka zahaczania o nie głową. Dlatego w mniejszych pokojach stosuje się często lampy zawieszane przy suficie.

Lampy sufitowe i ich podstawowe rodzaje

Lampy sufitowe w sprzedaży dostępne są w szerokiej gamie kształtów i form do wyboru. Dlatego też z łatwością można dopasować model odpowiedni do każdego wnętrza.

Lampy wiszące z kloszem lub abażurem są rozwiązaniem najbardziej klasycznym i ponadczasowym. Dobrze prezentują się one jako element różnego rodzaju aranżacji. Do tej grupy zaliczyć można oświetlenie ze standardowymi żarówkami oraz żarówkami LED. Lampy sufitowe metalowe to z kolei świetny wybór do wnętrz loftowych i industrialnych.

Lampy sufitowe typu tuby są przytwierdzane do sufitu i wyróżniają się charakterystycznym kształtem. Ich konstrukcja jest zakończona prosto lub pod skosem. Takie lampy dobrze prezentują się zarówno pojedynczo, jak i w większych grupach. Są chętnie wykorzystywanie nie tylko w domach, ale i biurach. Podobnie zresztą jak popularne plafony, a więc modele płaskie montowane przy suficie. Stanowią one dobry wybór do niskich wnętrz.

Warto też wspomnieć o reflektorach sufitowych. Są to niewielkie lampy punktowe dające intensywne światło. Jego strumień często można regulować, co pozwala na doświetlenie pomieszczeń i uzyskanie określonego nastroju. Takie lampy niekiedy umieszczane są na szynach, ale mogą mieć też formę natynkową lub wpuszczaną w sufit podwieszany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj