Przeprowadzka w nowe miejsce to zazwyczaj stresujący proces między innymi dlatego, że najczęściej wymaga złożonej logistyki. Jeśli się jednak do niej właściwie przygotujesz, okaże się bardzo prostą operacją.
Odpowiednie zaplanowanie przeprowadzki to oszczędność czasu i nerwów. Poniżej prezentujemy listę, jak krok po kroku zorganizować zmianę miejsce zamieszkania, dzięki której unikniesz niemiłych niespodzianek.
Krok nr 1 – Selekcja
Żeby przeprowadzka przebiegła sprawnie i nie okazała się przewożeniem bagaży z jednego miejsca w drugie, warto zawczasu zastanowić się, które przedmioty chcesz zabrać ze sobą, a z którymi pora się pożegnać. Sprzęty, z których już nie korzystasz, ubrania, których nie nosisz, meble nadgryzione zębem czasu albo stare bibeloty leżące od lat na dnie szafy warto sukcesywnie oddawać bądź wyrzucać. Ułatwi Ci to transport, m.in. przewóz mebli, a także sprawi, że nie zagracisz nowego mieszkania bezużytecznym wyposażeniem.
Krok nr 2 – Organizacja
Odpowiednio wcześnie przygotuj: kartony do pakowania, mocne torby, pasy do noszenia ciężkich przedmiotów, folię bąbelkową, papier, taśmy do zaklejania pudeł czy flamaster do ich opisywania. Umożliwi Ci to sprawne pakowanie. Dobrym pomysłem jest również wcześniejsze zadbanie o transport. Szczególnie pomocna może być przy przeprowadzce giełda transportowa. Korzystając ze strony https://wyslij-to.pl/przesylki, możesz bez problemu znaleźć przewoźnika, który zaproponuje Ci najlepszą ofertę i w wygodny oraz bezpieczny sposób przewiezie cały Twój dobytek, gdy nadejdzie czas.
Krok nr 3 – Pakowanie
Podczas pakowania pomoże Ci stosowanie się do kilku prostych zasad, które usprawnią przeprowadzkę, ale też szybkie odnalezienie się w nowym domu. Oto one:
– Pakuj się pomieszczeniami, a więc rzeczy z kuchni czy łazienki wkładaj do osobnych pudeł;
– Kategoryzuj, tzn. do jednego pudła spakuj naczynia kuchenne, do drugiego książki, a do trzeciego – domową apteczkę itd.;
– Pakuj równomiernie – kartony nie powinny mieć „luzów”, inaczej ich zawartość może się zniszczyć. Podziel też zawartość pudeł, uwzględniając wagę poszczególnych przedmiotów;
– Zabezpiecz wszystko – np. za pomocą folii bąbelkowej bądź papieru (m.in. starych gazet). Pozwoli to uniknąć zgniecenia, potrzaskania czy zarysowania zawartości pudeł;
– Jeżeli chodzi o transport mebli, zastosuj piankę, folię typu stretch lub wspomnianą już folię bąbelkową, aby mieć pewność, że do nowego domu umeblowanie dotrze w nienaruszonym stanie;
– Opisz kartony – precyzyjne opisanie pudeł ułatwi odnajdywanie poszczególnych rzeczy podczas rozpakowywania;
– Przygotuj zestaw przetrwania, tzn. artykuły codziennego użytku przydatne w nowym mieszkaniu tuż po przeprowadzce. Dzięki temu zorganizujesz się nawet wtedy, gdy wszystko będzie jeszcze spakowane.
Krok nr 4 – Transport
W zależności od Twojej sytuacji mieszkaniowej możesz przewozić pakunki partiami, stopniowo opróżniając stary dom i urządzając się w nowym, albo wszystkie przetransportować za jednym razem. Transport przebiegnie bez problemów, jeśli odpowiednio zabezpieczysz pakunki. Przewoźnika, który dostarczy przesyłkę pod Twoje nowe drzwi, znajdziesz bez trudu, korzystając ze strony wyslij-to.pl.