Nie warto odkładać w czasie dochodzenia roszczeń – brak środków finansowych powoduje konieczność odłożenia lub rezygnacji z zaplanowanych inwestycji w firmie oraz zwiększania czasu pracy, w celu dalszego utrzymania się na rynku. Proces windykacyjny nie należy do łatwych i przyjemnych zadań – setki wykonanych telefonów i wysłanych wiadomości, które nie przynoszą żadnego rezultatu, spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom. Ale istnieje na rynku skuteczne narzędzie do walki z dłużnikami – system windykacyjny. Czy warto w niego zainwestować?

System windykacyjny

To zautomatyzowane narzędzie, które znacznie ułatwia proces windykacji – zebrane są w nim wszystkie informacje niezbędne do podjęcia odpowiednich kroków prawnych w celu odzyskania należnych firmie pieniędzy. Znajdują się w nim dane dłużników, wartość ich wierzytelności oraz historia przeprowadzonych rozmów, wysłanych wiadomości i pism. Ale to nie wszystko – pracownicy działów windykacyjnych mogą tworzyć w nim pisma, przechowywać je oraz drukować. Jeszcze jedna rzecz zasługuje na uwagę – system automatycznie wysyła wcześniej przygotowane pismo/wiadomość, bez konieczności ingerencji pracownika, którego zadaniem jest tylko ustawienie daty i godziny, w czasie której mają one trafić do odbiorcy.

System windykacyjny znacznie ułatwia nam bieżące monitorowanie sprawy oraz stanowi narzędzie ułatwiające codzienną pracę. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy dostęp do historii sprawy z każdego miejsca na ziemi i o każdym czasie. Więcej informacji o systemie windykacyjnym znajdziesz na https://www.softlex.pl/oferta/obszar-dzialalnosci/proces-windykacyjny

Zalety systemu windykacyjnego

Po pierwsze, zakup systemu windykacyjnego znacznie oszczędza nasz czas i pieniądze – kupując go nie ma konieczności tworzenia rozbudowanych działów windykacyjnych i zatrudniania kilkudziesięciu osób, poświęcania czasu na przeprowadzanie często długich i żmudnych rozmów telefonicznych oraz tworzenia pism. Większość systemów windykacyjnych dostępnych na rynku posiada już wbudowane gotowe druki pism, z których można korzystać.

Schematy, zgodnie z którymi działa program są bardzo elastyczne – oznacza to, że mamy możliwość samodzielnego ustawienia daty oraz godziny, podczas której system ma wysłać wiadomość lub pismo do dłużnika.

System windykacyjny to korzystne rozwiązanie dla każdej firmy – małej, średniej, jak i dużej oraz tej, co dopiero rozpoczyna swoją przygodę z biznesem. Jest bardzo elastyczny więc bez problemu można dostosować go do potrzeb danego przedsiębiorstwa, a oferowane przez niego rozwiązania i szablony dokumentów zostały już wielokrotnie sprawdzone i są gwarancją wysokiej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj