Wszyscy doświadczyliśmy poprawy nastroju, zdrowia i produktywności, które zapewnia orzeźwiająca noc snu. Jednak znalezienie czasu na drzemkę może być trudne. To jednak ma znaczenie, gdyż tak wiele ważnych funkcji fizjologicznych w nocy pomaga nam zachować zdrowie. Sen jest bardzo ważny – jeśli o to nie dbasz, to odbije się na Twoim zdrowiu. Chcesz poprawić higienę snu i nawyki przed snem? Czytaj dalej!

Wskazówka #1 Dobierz odpowiednią piżamę

Chociaż myślimy o ubraniach zwykle w kontekście tego, co robimy na co dzień, ważne jest również, aby co nieco więcej pomyśleć o tym, co zakładamy na siebie przed wsunięciem się pod kołdrę. To, co nosisz, może mieć duży wpływ na jakość snu. Odpowiednio dobrana bielizna nocna jak koszule nocne duże rozmiary – może zdecydowanie poprawić jakość snu.

Jaka powinna być bielizna nocna?

  • lekka,
  • przewiewna.

Spory wybór wysokiej jakości bielizny nocnej, która spełnia wszystkie powyższe i wiele innych warunków można znaleźć na stronie Tono.pl, zwłaszcza z naciskiem na panie o większym rozmiarze.

Wskazówka #2 Wykorzystaj moc światła

Możesz potraktować dzienną dawkę słońca jako wsparcie, które może pomóc Ci pozbyć się senności po przebudzeniu. Poranna ekspozycja na światło dzienne może pomóc Twojemu ciału wprowadzić się w rutynę, która naturalnie sprawi, że w nocy poczujesz się bardziej śpiąca. Nasze ciała mają naturalnie wstawać, gdy wschodzi słońce. Światło słoneczne pomaga nam się obudzić. Zimą możesz użyć lampy słonecznej, aby z jej pomocą naturalnie naśladować światło słoneczne.

Wskazówka #3 Miej ograniczone zaufanie do napojów alkoholowych

Owszem – alkohol może pomóc Ci poczuć się zmęczonym, ale jakość snu po wypiciu nie jest najlepsza. Nawet jeśli śpisz przez sześć do ośmiu godzin, Twój czas snu nie jest tak odmładzający ani odświeżający jak sen na trzeźwo. Alkohol wpływa na Twoje cykle snu, więc nie dostajesz tego naturalnego, zdrowszego snu, który miałabyś śpiąc na trzeźwo i, który sprawia, że czujesz się świetnie rano. Substancje takie jak tytoń, alkohol i narkotyki zdecydowanie mogą obniżyć jakość snu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj