Podjęcie decyzji o zakupie mieszkania jest zawsze ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Bez względu na to, czy kupujesz pierwsze lokum po zakończeniu studiów, czy przeprowadzasz się do większego, gdy zakładasz rodzinę. Nawet wtedy, gdy zamierzasz zainwestować i kupić apartament na wynajem – warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Oferuje je oczywiście biuro nieruchomości, które ma bogatą bazę ofert, a przy tym przeprowadza inwestora przez cały proces zakupu, od wyboru lokalu, aż po odebranie kluczy. Zobacz, jak taka współpraca wygląda i dlaczego się opłaca.

Zakup mieszkania z pośrednikiem – od czego zacząć?

W Twojej okolicy zapewne działa nie jedno, a kilka biur nieruchomości. W większych miastach konkurencja jest jeszcze większa, dlatego pierwsze wyzwanie przed jakim stajesz to znalezienie partnera godnego zaufania. Firma, której powierzasz poszukiwanie wymarzonego mieszkania powinna być rzetelna, o ugruntowanej pozycji rynkowej, oferująca ciekawe oferty i gwarantująca pomoc oraz ochronę kupujących.

Sporo o tym dowiesz się już podczas pierwszego spotkania z wybranym agentem. Przeczytaj opinie innych klientów, a w czasie rozmowy zadaj wszystkie interesujące Cię pytania. Zbierz informacje, które pozwolą Ci ocenić kompetencje pracowników biura nieruchomości, a następnie poproś o przedstawienie ofert.

Przegląd i porównanie ofert – musisz mieć wybór

Oferty, które otrzymasz w biurze nieruchomości nie są przypadkowe. Po wstępnej rozmowie nie tylko Ty zdobywasz informacje o agencie, ale przede wszystkim on dowiaduje się więcej o Tobie, Twoich oczekiwaniach i potrzebach. Im dokładniejszy wywiad, tym większa szansa na wytypowanie idealnego mieszkania, bez wielogodzinnych poszukiwań, przeglądania Internetu, jeżdżenia po okolicy.

Dostajesz do wglądu tylko takie oferty, które Ci odpowiadają. Ewentualnie agent może zasugerować coś innego, gdy w swojej bazie ma wyjątkową propozycję, o której być może wcześniej sam nie myślałeś (np. mieszkanie w innej, ale dobrze skomunikowanej dzielnicy, szeregówkę zamiast apartamentu itd.).

Oglądanie mieszkań w obecności pośrednika

Gdy któraś z ofert Cię zainteresuje, przychodzi czas na obejrzenie mieszkania. Można to zrobić najpierw wstępnie (dzięki zdjęciom i spacerom wirtualnym), jak również osobiście. Tu możesz liczyć na towarzystwo agenta – najpierw podpiszesz z nim umowę, która zabezpiecza każdą ze stron transakcji. Potem otrzymasz pakiet informacji na temat nieruchomości, jej dokładną lokalizację. Możesz liczyć na dostęp do szczegółowych danych na temat stanu technicznego oraz prawnego lokalu (np. czy nie jest on obciążony kredytem, służebnością). To niesłychanie ważne dla kupującego.

Wybór mieszkania i finalizacja transakcji

Gdy jedno z mieszkań szczególnie przypadnie Ci do gustu, przychodzi czas na finalizację transakcji kupna-sprzedaży. Dobry agent pomoże Ci wynegocjować dobrą cenę, podpisać umowę przedwstępną, a potem notarialną, a nawet złożyć wniosek o kredyt hipoteczny w banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj