Praca przy wznoszeniu konstrukcji stalowych oraz drewnianych zazwyczaj wiąże się z występowaniem ryzyka. Chodzi przede wszystkim o zagrożenia wynikające z przenoszenia ciężkich, nieporęcznych elementów. Mogą one upaść i skrzywdzić pracownika, ale często niebezpieczne jest po prostu samo przenoszenie ciężarów. Gdy ważą one powyżej 50 kg wówczas w świetle obowiązującego prawa nie powinna tym zajmować się jedna osoba. Jak zatem usprawnić prace montażowe w obiektach wielkopowierzchniowych?

Ryzyko związane ze wznoszeniem konstrukcji

Transport ręczny jest praktykowany od zawsze, jednak w ostatnim czasie traci na popularności. Wynika to głównie z tego, że do przenoszenia są nieraz naprawdę ciężkie nieporęczne ładunki. Nie tylko wymagałyby one zatrudnienia przynajmniej kilku osób, ale jeszcze mogłyby powodować urazy na ciele. Aby zminimalizować ryzyko nieprawidłowo wykonanej pracy, jak również należycie chronić zdrowie pracowników, przedsiębiorcy rozbudowują flotę swoich maszyn. Jeżeli myślisz o usprawnieniu działań, jak również zależy Ci na bezpieczeństwie, rozważ inwestycję w samochód z HDS. Nie musisz od razu kupować dźwiga – poznaj jego możliwości, korzystając z opcji wynajmu: https://dzwigamy.com/samochody-z-hds/.

Zasady bezpieczeństwa przy wznoszeniu konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe sporo ważą i zazwyczaj są wznoszone na wysokość kilku kondygnacji. Chociaż Twoi pracownicy przechodzą odpowiednie szkolenia BHP i mają predyspozycję do pracy na wysokościach, to jednak są narażeni na wypadki zagrażające życiu. Zagrożeniem wynikającym ze źle wykonanej czy zabezpieczonej konstrukcji jest nie tylko uszczerbek na zdrowiu, ale też straty materialne, wynikające z ciągłych poprawek oraz awarii. Jak zapobiegać małym problemom i zabezpieczać się na wypadek katastrof budowlanych? Na pewno warto zacząć od zautomatyzowania prac, aby przynajmniej załadunek, rozładunek oraz przenoszenie z miejsca na miejsce odbywały się sprawnie, bez przykrych niespodzianek.

Korzystanie z maszyn budowlanych – wsparcie dźwigów HDS

Dźwigi HDS doskonale sprawdzają się w pracach związanych z transportem oraz przenoszeniem materiałów budowlanych. Pozwalają zaoszczędzić sporo czasu, a nade wszystko widocznie poprawiają komfort pracowników oraz ich bezpieczeństwo. Załadunek, do którego wcześnie potrzeba było kilku osób, teraz odbywa się w sposób zautomatyzowany, pod kontrolą jednego operatora i ewentualnie jego pomocnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj