Zapotrzebowanie mężczyzny na konkretne witaminy i składniki mineralne zależy w dużej mierze od jego wieku i stanu zdrowia. Nie bez znaczenia jest także uprawiana aktywność fizyczna i stosowana dieta. Zastanawiasz się, na co powinieneś zwracać uwagę podczas wyboru odpowiednich witamin i suplementów diety? Jakie składniki powinny one zawierać? Które z nich są niezbędne do Twojego prawidłowego funkcjonowania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule!

Zapotrzebowanie na witaminy u kobiet i mężczyzn – z czego wynikają różnice?

Powszechnie wiadomo, że zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze zależy w dużej mierze od płci. Z czego wynikają te różnice pomiędzy kobietami a mężczyznami? Jak się okazuje, może to mieć związek m.in. z odmiennymi mechanizmami przemiany materii, trybem życia czy z różnymi warunkami środowiskowymi. Mężczyźni mają większą masę mięśniową, masę kostną, a nawet objętość krwi – stąd też potrzebują większej ilości minerałów i witamin niż kobiety. Nie wiesz, które nich odgrywają szczególną rolę? Odpowiedź znajdziesz tuż poniżej!

Potas i magnez dla prawidłowej pracy mięśni

Właściwy poziom tych pierwiastków w organizmie człowieka ma szczególną rolę w odpowiedniej pracy mięśni. Magnez ma także korzystny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego. Jego suplementacja jest zalecana szczególnie tym panom, w których codziennym życiu panuje dużo stresu, a także pojawiają się problemy ze snem. Uzupełnienie potasu i magnezu jest wskazane również wtedy, gdy pijesz dużo kawy i herbaty.

Szukasz sprawdzonych suplementów, które dostarczą Twojemu organizmowi optymalnej ilości wszystkich ważnych elementów? Zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego https://zdrowyja.com/. Znajdziesz tam produkty najlepszej jakości, które wyróżniają się wysoką skutecznością działania.

Cynk, selen i żelazo – dlaczego są tak ważne?

Jednym z najważniejszych mikroelementów, który odpowiada m.in. za płodność i funkcjonowanie prostaty, jest cynk. Dlatego właśnie jest częstym składnikiem suplementów diety dla mężczyzn. Pierwiastek ten wspomaga także układ odpornościowy i odpowiada za zdrowy wygląd skóry.

Selen znany jest ze swoich właściwości, dzięki którym zwalcza wolne rodniki. Jest to ważne, szczególnie dla tych mężczyzn, u których aktywność fizyczna jest na pierwszym miejscu.

Żelazo zapobiega anemii, czyli odpowiada za optymalną ilość hemoglobiny we krwi. Zapotrzebowanie na ten pierwiastek nie jest aż tak duże, jak w przypadku kobiet. Warto jednak utrzymywać żelazo na stałym poziomie – jest to niezbędne dla zachowania sił witalnych.

Witaminy dla mężczyzn – które są niezbędne?

Najważniejsze witaminy, których nie powinno zabraknąć w Twojej diecie to A, E, C, a także witaminy z grupy B. Ich suplementacja jest szczególnie ważna, zwłaszcza wtedy, gdy owoce i warzywa nie występują w Twoim jadłospisie zbyt często. Witamina C jest szczególnie ważna – uważa się, że korzystnie wpływa na kondycję plemników. Warto o tym pamiętać, gdy planujesz powiększenie rodziny. Witaminy z grupy B biorą udział w wielu procesach biochemicznych, które zachodzą w organizmie. To właśnie one odpowiadają za procesy krwiotwórcze, brak siwizny czy właściwy wygląd skóry.

Zestawy witaminy dla mężczyzn często wzbogacone są o wyciągi roślinne, które mają wpływ na koncentrację, witalność i ogólne samopoczucie. Jest to m.in. żeń- szeń i imbir, które podnoszą sprawność fizyczną, a także seksualną, a także wyciąg z Yerba mate mający działanie ochronne na serce i układ krążenia. Niektóre suplementy zawierają także wyciąg z pestek winogron czy palmę sabałową, która opóźnia proces łysienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj