Skup aut to miejsce, do którego można oddać stary samochód – taki, który kompletnie nie nadaje się do sprzedaży i nie przyniesie już większych zysków. Jeśli w Twoim garażu stoi pojazd, którego chcesz się pozbyć, zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi funkcjonowania wskazanych miejsca. Czy w każdej sytuacji przyjmuje stare samochody? Czy może odmówić klientowi?

Sytuacje, w których właściciel złomowiska może odmówić przyjęcia pojazdu – przykłady

Zastanawiasz się, czy Twoje auto zostanie zezłomowane? Zdarza się, że stacja demontażu pojazdów odmawia przyjęcia konkretnego auta. Kiedy najczęściej? Między innymi wtedy, gdy właściciel samochodu nie chce uiścić wymaganej od niego opłaty albo nie jest w stanie przedłożyć odpowiednich dokumentów. Takich, które są niezbędne do wystawienia wymaganego zaświadczenia o kasacji pojazdu. O jakich pismach i dokumentach mowa? Na przykład o dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu czy umowie kupna-sprzedaży samochodu. Co ważne, od roku 2016 właściciel skupu jest zobowiązany do przyjęcia auta bez dowodu rejestracyjnego, ale tylko wtedy, gdy wynika to z decyzji GIOŚ.

Co do wspomnianej opłaty – ustawa z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji mówi, że skup złomu może pobrać stosowną opłatę od właściciela pojazdu. Jest do tego upoważniony, jeżeli pojazd został wycofany z eksploatacji, ale nie jest zarejestrowany na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Opłatę może naliczyć także w sytuacji, w której pojazd wycofany z eksploatacji okazuje się niekompletny – brak mu przynajmniej jednego, istotnego elementu. W każdej innej sytuacji tego rodzaju firma zobowiązana jest jednak do przyjęcia złomu.

Kiedy można i warto oddać samochód do skupu aut?

Samochody mają to do siebie, że z biegiem lat się zużywają. Większość kierowców decyduje się w życiu na przynajmniej kilka modeli pojazdów osobowych. Jeśli wóz, którego już nie chcesz użytkować, jest w dobrej kondycji – możesz go sprzedać. Z kolei bardzo wysłużone, nieopłacalne w transakcji auto możesz zezłomować i pobrać stosowną opłatę.

Decyzja o oddaniu starego samochodu do skupu złomu jest korzystna z kilku powodów. Po pierwsze taka transakcja jest zgodna z przepisami prawa. Po drugie na nienadającym się do tradycyjnej sprzedaży samochodzie można jeszcze zarobić. – Nasza firma od lat zajmuje się złomowaniem aut. Skupujemy zarówno samochody, jak i metale pochodzące z zupełnie innych źródeł. Jeśli chodzi o auta – nie zwracamy uwagi ani na ich wiek, ani pojemność silnika czy stan techniczny. Klient może dostarczyć do nas zarówno pojazd osobowy, jak i ciężarowy czy dostawczy. Gwarantujemy profesjonalny demontaż, złomowanie i kasację każdego pojazdu! Działamy szybko i sprawnie, zapewniając konkurencyjną wycenę – potwierdza właściciel CABAN RECYKLING.

Wniosek wydaje się zatem prosty. Jeśli w Twoim garażu stoi stary, nieużywany od lat samochód, a Ty posiadasz wszystkie niezbędne dokumenty pojazdu – zgłoś się do skupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj