Domy wielopokoleniowe, takie, jakie pamiętamy jeszcze sprzed kilkunastu lat – głównie z obszarów wiejskich – znikają coraz szybciej. Rezygnuje się nawet z rozwiązań, gdzie każda z części rodziny miałaby mieć np. swoje piętro, przy czym kuchnia, wejście czy salony były wspólne. Domy dwurodzinne jednak często wykorzystywane są przez dwa pokolenia. Z tego powodu warto poznać ofertę, którą przygotowała dla nas biuro projektowe KB Projekt.

Domy dwurodzinne różnią się od siebie, jednak często mamy wybór takich opcji, które będą nam najbardziej odpowiadać. Możemy zdecydować się np. na wspólną przestrzeń, taką jak salon, możemy również niemal w 100% odrodzić się od mieszkańców drugiej połowy domu. Warto wybrać osobne wejście, popularnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się również na jedno wspólne przejście, z jednej połowy do drugiej, ale np. w kotłowni, która jest wspólna.

https://www.kbprojekt.pl/projekty-domy-dwurodzinne-kolekcja

Domy dwurodzinne mają również tę znaczną przewagę nad typowymi, wielopiętrowymi domami, które zamieszkiwało kilka pokoleń, że w razie konieczności wynajmu lub sprzedaży czy to jednej połówki, czy całego domu, będzie to znacznie prostsze, niż w przypadku jednego, ogromnego domu.

Warto również pamiętać o tym, że biuro projektowe KB Projekt bezpłatnie godzi się na wszystkie zmiany, które będziemy chcieli wprowadzać w przypadku danego projektu. Pamiętajmy również o tym, że część z nich nie będzie potrzebowała przeprojektowywania, wynika to z faktu, że będą one zaliczane do tzw. nieistotnych odstępstw od projektu. Do zmian tego typu zaliczamy m.in. przeznaczenie pomieszczeń, zmiany odnoszące się do ścian wewnętrznych, wiele zmian dotyczących instalacji oraz wiele innych. Sprawia to, że w sposób prosty dany projekt możemy dopasować do wymagań zarówno jednaj, jak i drugiej części rodziny.

A oto projekty, które przygotowało dla nas biuro KB Projekt!

Projekt domu NOSTRZYK (Kod: DM-6639)

Oto projekt, który idealnie wpasuje się w wiele podmiejskich osiedli. Dom należał będzie do naprawdę prostych, dzięki czemu nie tylko koszty jego późniejszego użytkowania będą niskie, ale podobnie będzie również w przypadku kosztów samej budowy. Na podkreślenie zasługuje oryginalna fasada budynku. Sam dom będzie również stosunkowo energooszczędny, co znów będzie przekładało się na to, że – w tym przypadku koszty ogrzewania – będą stosunkowo ograniczone. Jest to również jedna z zalet budynków dwurodzinnych – koszty ich ogrzania są znacznie mniejsze niż w przypadku dwóch osobnych budynków. Będzie to istotne na pewno dla tych, którzy już teraz myślą o jak największym ograniczeniu późniejszych kosztów generowanych przez budynek.

Sam projekt opiera się na prostokątnej bryle, zastosowano tutaj również dach dwuspadowy. Powierzchnia mieszkalna całego budynku będzie wynosić 128,78 m2 a dom składa się z dwóch identycznych segmentów. Jak wspominaliśmy wcześniej, w tym przypadku wspólną przestrzenią jest właśnie kotłownia. Każdy z segmentów będzie zawierał w sobie dwa pokoje oraz przestrzenny, dzienny pokój. Kuchnia i łazienka oczywiście nie jest wspólna i każda z rodzin będzie dysponowała nimi z osobna.

Dom nie posiada poddasza. Aby zdecydować się na ten projekt, musimy posiadać działkę, której minimalna szerokości powinna wynosić 19,58 m.

Projekt domu LILIÓW (Kod: DM-6563)

Oto projekt znacznie bardziej pokaźny niż jego poprzednik. W tym przypadku mamy do czynienia z budynkiem piętrowym, na który składać się będą aż cztery oddzielone od siebie segmenty, dzięki czemu rozwiązanie to sprawdzi się nawet dla 4 rodzin. Często decydują się na niego inwestorzy, którzy posiadają działki długie i wąskie. Aby zdecydować się na budowę, działka powinna mieć przynajmniej 15,2 m szerokości, więc naprawdę niewiele!

Całość będzie prezentowała się w sposób prosty, ale również naprawdę nowoczesny, co na pewno przypadnie do gustu osobom młodym. Przy bocznych elewacja znajdziemy schody, które prowadza do segmentów znajdujących się na piętrze – każdy z nich posiada oczywiście osobne wejścia. Całość pokryta została dachem dwuspadowym.

Każdy z czterech segmentów posiada powierzchnię wynosząca 70,69 m2. Na każde z mieszkań składać się będzie wiatrołap, korytarz, łazienka, pomieszczenie gospodarcze, kuchnia, salon i aż 3 pokoje. Opcja ta więc znakomicie sprawdzi się nie tylko w przypadku małych, ale również średnich rodzin. Każde z mieszkań posiada identyczny rozkład a w tych, które znajdują się na parterze, znajdziemy również wyjście do ogrodu. Warto zaznaczyć, że w salonie zaplanowany został również kominek – jeżeli nie będzie jednak porządny, zmianę tę można wprowadzić bez przeprojektowywania.

Projekt domu STERELICJA (Kod: DM-6525)

Oto projekt dość wyjątkowy, jak podkreśla to samo biuro KB Projekt. Jest on prosty i naprawdę bardzo tani w realizacji, przy czym jednocześnie sprawdzi się w przypadku dwóch rodzin. Różnica pod tym względem polega na tym, że jedno z mieszkań znajduje się na poddaszu. Rodziny będą posiadały również wspólne wejście, co nie każdemu może pasować – jeżeli nie jest to jednak problem, projekt ten jest zdecydowanie godny polecenia.

Ciekawa elewacja, prosta bryła, tradycyjna architektura – tak można określić projekt domu Sterelicja. Całość pokryta jest dwuspadowym dachem o kącie pochylenia wynoszącym aż 45 stopni. Na poddaszu znajdziemy balkon, dodatkowo – aby zdecydować się na budowę – musimy posiadać działkę o szerokości wynoszącej przynajmniej 15,96 m.

Na parterze, poza dwustanowiskowym garażem, znajdziemy salon, kuchnię, łazienkę, kotłownię oraz jeden pokój, podobnie będzie na poddaszu, gdzie czekają na nas również łazienka, kuchnia, salon oraz jeden pokój. Dom ten idealnie więc sprawdzi się w przypadku dwóch niewielkich rodzin.

Oczywiście to tylko trzy z naprawdę wiele projektów biura KB Projekt – już teraz zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą. Jeżeli interesują Was również domy jednorodzinne, tym bardziej warto sprawdzić, co KB Projekt ma do zaoferowania – liczba projektów domów jednorodzinnych przekroczyła już 650 propozycji! Co istotne, większość z nich można kupić w cenie 900 zł – to jedna z najniższych cen na rynku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj