Duże i średnie zakłady produkcyjne często stają przed rozmaitymi wyzwaniami związanymi z wytwarzaniem towarów. Jeżeli są one duże, a co za tym idzie również ciężkie, to osobiście możemy mieć problem z ich przemieszczaniem, obracaniem, etc. Manipulatory przemysłowe znacząco ułatwiają tę kwestię. Dodatkowo zabezpieczają pracownika przed urazami, które mogłyby się mu przydarzyć.

Manipulatory przemysłowe w produkcji

Jeżeli prowadzimy firm, która zajmuje się produkcją, to wiemy jak ważny jest sprawny proces z nią związany. Ograniczenie nakładów i efektywne wykorzystanie czasu pozwala na maksymalizację naszego zysku. W przypadku produkcji jest to nierozerwalnie połączone z usprawnieniami technicznymi. Jednymi z nich są manipulatory przemysłowe.

Urządzenia te mają za zadanie ułatwić nam pracę. Dzięki swojej konstrukcji i możliwościom sprawiają, że ciężkie i trudno uchwytne przedmioty możemy bez problemu przenosić z miejsca na miejsce. Jest to szczególnie przydatne w zakładach, gdzie produkuje się np. elementy do maszyn czy pojazdów, gdzie często elementy ważą więcej niż przeciętny człowiek może udźwignąć.

Manipulatory przemysłowe są także alternatywą dla takich urządzeń jak tzw. “paleciak” oraz wózek widłowy. W zależności od produkcji, nie wszystko da się nimi przetransportować. Wykorzystując np. manipulator pneumatyczny, możemy przetransportować przedmiot lub pakunek w dowolne miejsce, bez wysiłku. Oczywiście należy brać pod uwagę, że manipulatory przemysłowe mają także ograniczenia co do obciążenia. Jeżeli wiemy, że na danych etapach produkcji, ciężar przedmiotu nie przewyższa pewnych wartości, wtedy możemy łatwo dopasować odpowiedni sprzęt, który spełni oczekiwania.

Zadbajmy o bezpieczeństwo pracowników

Jak wspomniane zostało na początku, manipulatory przemysłowe pozwalają także zwiększyć poziom bezpieczeństwa w zakładzie produkcyjnym.

Jest to nierozerwalnie związane z występującymi nierzadko w takich miejscach kontuzjami czy wypadkami przy pracy jak np. upuszczenie ciężkiego przedmiotu na stopę. Co prawda, normy BHP nakazują noszenia specjalnej odzieży i obuwia w takich miejscach, jednak nie zawsze pomoże to w uchronieniu pracownika.

Manipulatory przemysłowe pozwalają na uniknięcie takich sytuacji, gdyż pracownik w trakcie obsługi nie jest narażony na wystąpienie tego typu sytuacji. Manipulator pneumatyczny pozwoli przenieść bezpiecznie przedmiot, ponieważ operator manipulatora jest w odpowiedniej odległości od przenoszonego ładunku. Dodatkowo jest to czynność bez wysiłkowa dla pracownika, co pozwala oszczędzać jego organizm.

Wykorzystując w swojej firmie manipulatory przemysłowe możesz zwiększyć wydajność produkcji i poziom zabezpieczenia pracowników przed wypadkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj