Sezon na swobodne korzystanie ze wszystkich uroków balkonów, tarasów i altan ogrodowych trwa w najlepsze. Zastanawiasz się, co zrobić, by na świeżym powietrzu spędzać maksymalnie dużo czasu, bez względu na pogodę? Rozwiązaniem okażą się zasłony tarasowe. Czym są, na czym polega montaż takich dodatków i jak o nie dbać? Sprawdziliśmy!

Zasłony tarasowe – praktyczne akcesorium o wielu zaletach

Chociaż zasłony tarasowe są dostępne w sprzedaży już od dłuższego czasu, dopiero od niedawna cieszą się tak dużą popularnością. Jeszcze o nich nie słyszałeś? Czas nadrobić zaległości i sprawdzić nie tylko czym są, ale także – jakie mają zalety.

Zasłony tarasowe do złudzenia przypominają tradycyjne zasłony, przeznaczone do aranżacji w domu lub mieszkaniu. Podstawowych różnic należy doszukiwać się w jakości i rodzaju wykorzystanych materiałów. Te przeznaczone do użytku zewnętrznego (na tarasie, balkonie albo w altanie) zostały uszyte z wodoodpornych i wytrzymałych tkanin, niepodatnych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dodatkowo, decydując się na takie rozwiązanie, z łatwością zachowasz porządek. Wszystko dlatego, że zasłony tarasowe wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.

Niewątpliwą zaletą proponowanego akcesorium jest także szeroka gama kolorystyczna, w jakiej się pojawiają. Do pozostałych zalet należą natomiast – wysoka gramatura tkaniny i wygodny sposób wieszania. W e-sklepie Szalone Promocje dodatkowo możesz wybrać interesujący Cię rozmiar.

Jak wieszać zasłony tarasowe?

To nic trudnego! Zwłaszcza jeśli sięgniesz po te, które zostały wyposażone w wygodne i estetyczne metalowe przelotki. Najczęściej średnica przygotowanych otworów wynosi 4 cm, dzięki czemu gotowe zasłony są odpowiednie na każdy, tradycyjny karnisz. Wystarczy, że wsuniesz je na rurkę i ułożysz tak, jak wcześniej zaplanowałeś. Zawieszone zasłony możesz dowolnie upinać, tworząc ciekawe aranżacje.

Zasłony tarasowe – praktyczne i wygodne w czyszczeniu

Zawsze czyste zasłony tarasowe? To możliwe – zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na wysokogatunkową tkaninę wodoodporną. Już jedna warstwa poliuretanu wystarczy, by spełnić Twoje wymagania względem dobrej jakościowo zasłony i jednocześnie – zapewnić Ci wysoki komfort użytkowania akcesorium. Jak pozbyć się zabrudzeń z takiej powierzchni? Najlepiej – przecierając tkaninę miękką szmatkę – mokrą lub nasączoną łagodnym detergentem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj