Uszkodzone auto z Ameryki, które sprowadzisz do Polski może okazać się o wiele lepszą inwestycją niż samochód z Niemiec czy z Francji. Import samochodów z krajów Unii Europejskiej trwa w najlepsze i nic zapowiada tego, by ten proceder miał się szybko skończyć. Jeśli jednak zastanawiasz się nad sprowadzeniem auta zza granicy, przemyśl nieco dalsze kierunki… Są one opłacalne nawet wtedy, gdy planujesz kupno uszkodzonego samochodu.

Import samochodów z krajów Unii Europejskiej i ze Stanów Zjednoczonych

Na polskich drogach nie brakuje pojazdów, które zostały sprowadzone z krajów Unii. Dość tani, a przede wszystkim sprawny import europejskich samochodów z czasem ujawnił jednak wiele patologii branży. Bardzo często okazywało się na przykład, że stan faktyczny samochodu został przed przyszłym właścicielem zatajony. Jednak to, co na rynku dotyczącym europejskiego importu jest częste, na amerykańskim jest zjawiskiem bardzo rzadkim. Samochody ze Stanów Zjednoczonych są zazwyczaj o wiele bardziej atrakcyjne cenowo. Poza tym są też w lepszym stanie, gdy trafiają do Polski.

Niewątpliwym atutem amerykańskiego rynku motoryzacyjnego jest obecność oryginalnych modeli wielu samochodów, których w Europie po prostu się nie sprzedaje. Decydując się na pojazd zza wielkiej wody, klient nabywa wyjątkowy, niespotykany u nas model. Co więcej w Polsce powstają już firmy, które towarzyszą mu na każdym etapie takiej transakcji. – W Car Planet zajmujemy się importem samochodów. Specjalnie dla naszych klientów sprowadzamy auta z USA, Kanady i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Są to samochody nowe, używane oraz powypadkowe. Jesteśmy dealerami, którzy doradzają podczas wyboru i reprezentują klienta podczas sprowadzania pojazdu do Polski. Klient mówi nam, jaki samochód go interesuje, a my przygotujemy korzystną dla niego ofertę. Wszystkie pojazdy nabywamy na największych zagranicznych aukcjach samochodowych, a następnie zajmujemy się formalnościami, czyli odprawą celną, dzięki której możliwa jest rejestracja auta w kraju – tłumaczy jeden z właścicieli Car Planet.

Zdecyduj się na uszkodzone auto albo konkretny model samochodu

Aby import samochodu z USA był naprawdę opłacalny, powinieneś zwrócić uwagę na konkretny rodzaj aut. Chodzi mianowicie o modele luksusowe, uszkodzone albo klasyki. Dlaczego? Z racji tego, że Amerykanie rzadko kiedy decydują się na naprawy swoich pojazdów. A uszkodzone auta z Ameryki wystawione już na sprzedaż mają wyjątkowo atrakcyjne, niskie ceny. Na takich transakcjach zawsze się zyskuje. Gdy chodzi zaś o klasyki czy auta luksusowe, to tu przeważają względy kolekcjonerskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj