Chcąc nie chcąc, niedługo powitamy jesień. To prawdopodobnie najmniej lubiana pora roku przez większą część społeczeństwa. Doskonałym sposobem na to, aby przeciwstawić się jesiennej chandrze, jest wprowadzenie zmian w najbliższym otoczeniu – we wnętrzu domu. Dowiedz się, jakie kroki aranżacyjne warto podjąć!
Więcej światła naturalnego
Niedostateczna ilość promieni słonecznych jesienią nie sprzyja radosnemu usposobieniu, a wręcz przeciwnie. Dlatego też powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby do wnętrza naszego domu docierało jak najwięcej światła. Spójrz w kierunku okien w pokoju dziennym i zastanów się, czy zawieszone w tej strefie firany i zasłony nie utrudniają dostępu światła słonecznego do pomieszczenia. Jeśli tak jest, rozważ zakup nowych firan – lżejszych, bardziej transparentnych lub podpinanych na boki. Od razu zaobserwujesz pozytywne zmiany – Twoje wnętrze stanie się bardziej rozświetlone!
Tematyczne tekstylia i dekoracje
Wnętrze gotowe na jesień powinno cechować się przytulnością. Aby tak się stało, warto wprowadzić do niego odpowiednie tekstylia. Odpowiednie, czyli zarówno ciepłe i miłe w dotyku, jak i utrzymane w barwach natury czy też inspirowane jesiennym krajobrazem. Poduszki z aksamitu bądź weluru, miękki koc w kolorze żółci, czerwieni lub brązu to przykładowe artykuły wyposażenia, które odnajdą się w tego typu aranżacji. A co z dekoracjami? Rozejrzyj się za ceramiką i plakatami dekoracyjnymi z wizerunkiem lisa, jeża, liści czy grzybów. Świetnym akcentem ozdobnym będzie dynia lub dynie umieszczone na parapecie czy komodzie.
Klimatycznie, czyli oświetlenie dodatkowe
Długie jesienne wieczory sprzyjają czytaniu książek, oglądaniu filmów i seriali, medytacji itp. Każda z tych aktywności wymaga odpowiedniej atmosfery – intymnej, a zarazem maksymalnie przytulnej. Można ją osiągnąć poprzez wprowadzenie do wnętrza dodatkowych źródeł światła. Czy chodzi o lampy stołowe lub podłogowe? Niekoniecznie. W tym okresie szczególnie pożądane staje się oświetlenie dekoracyjne, a więc świece umieszczone w gustownych świecznikach lub na ozdobnych tacach, drewniane lub szklano-metalowe lampiony oraz rozmaite lampki LED. Te ostatnie za sprawą emitowanego światła i ciekawego rozmieszczenia mogą wyeksponować wygląd ściany, zwłaszcza tej, która została wykończona materiałem o unikalnej strukturze, jak np. cegła dekoracyjna.