Kurs angielskiego na poziomie średniozaawansowanym jest przeznaczony dla osób, które chcą odświeżyć swoją znajomość języka lub przejść na kolejny poziom jeśli znają podstawy. Nauka na tym etapie jest ukierunkowana na poszerzenie słownictwa oraz rozwijanie intuicji językowej. Dzięki temu możliwa będzie swobodna komunikacja w wielu codziennych sytuacjach. Co jeszcze warto wiedzieć o kursie?

Jak wygląda nauka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym?

Znajomość angielskiego na poziomie średniozaawansowanym określa się jako poziom B1, czyli intermediate (według skali CEFR, czyli Common European Framework of Reference for Languages). Uznaje się, że osoby będące na tym poziomie są w stanie bez trudu komunikować się z rodzimymi użytkownikami angielskiego. Kurs jest zatem zastawiony na rozumienie znaczenia głównych wątków przekazu, który pojawia się w standardowych rozmowach.

Oprócz tego bazuje na słownictwie dotyczącym życia codziennego, pracy i szkoły. Kurs angielskiego musi też uwzględniać naukę gramatyki na takim poziomie, że kursanci będą w stanie bez problemu opisać określone wydarzenia oraz np. własne inspiracje.

Dodatkowe informacje na temat kursu angielskiego na poziomie B1

Angielski na poziomie średniozaawansowanym nie wymaga znajomości słownictwa biznesowego. Jeśli chodzi o struktury gramatyczne, nauka obejmuje m.in. podstawowe czasy, takie jak Past Simple czy Present Perfect, stronę bierną i stopniowanie przymiotników. Przyjmuje się też, że osoby będące na tym poziomie znają i potrafią posługiwać się 2500 słów. Po zakończeniu kursu powinny być w stanie tworzyć spójne wypowiedzi ustne i pisemne na różnego rodzaju znane tematy.

Oprócz tego znajomość obejmuje opisywanie własnych doświadczeń, pomysłów i uzasadnianie opinii. Poziom B1 pozwala na radzenie sobie w większości sytuacji, które mogą spotkać człowieka w podróży. Co więcej, kursanci są w stanie zrozumieć główne przesłanie prostych tekstów zarówno tych pisanych, jak i mówionych.

Zapraszamy na kursy: Poligloci – kurs angielskiego Poznań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj