Do niedawna blacha ryflowana aluminiowa czy też stalowa wykorzystywana była przede wszystkim w przemyśle i transporcie. Głównie ze względu na swoją wytrzymałość i właściwości antypoślizgowe. Od kilku lat z jej eleganckiego i szlachetnego wyglądu zaczęli czerpać garściami również projektanci wnętrz. Blacha aluminiowa ryflowana, zwana potocznie łezkową, ma niebanalny wygląd, który świetnie sprawdza się jako element dekoracyjny w nowoczesnych wnętrzach. Jak można wykorzystać blachę łezkową w domu lub mieszkaniu? W jakich wnętrzach okaże się strzałem w dziesiątkę? Podpowiadamy!

Właściwości blachy aluminiowej ryflowanej

Aluminium jest materiałem niezwykłe trwałym i wytrzymałym, przy jednoczesnym zachowaniu plastyczności. W prosty sposób można je poddać obróbce mechanicznej. Nie ulega korozji, przez co znalazło zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Dodatkowo jest ekologiczne, ponieważ można je poddać wielokrotnemu recyklingowi. Odporne na wysokie i niskie temperatury oraz działanie czynników atmosferycznych.

Blacha ryflowana występuje w postaci różnej wielkości arkuszy. Na jej powierzchni wytłoczone są wypukłe wzory w postaci ziarenek ryżu. Ułożone na zmianę w pionie i poziomie po pięć sprawiają, że blacha nie jest śliska. Poza tym tworzy bardzo ładny wzór, w którym rozkochali się miłośnicy stylu loftowego i industrialnego.

Blacha aluminiowa ryflowana – zastosowanie

Biorąc pod uwagę zarówno właściwości fizyczne, jak i walory estetyczne, blachę łezkową można wykorzystać praktycznie wszędzie. Chcąc zastosować jej fragmenty do przy aranżacji domu, warto pamiętać, aby była ze sprawdzonego źródła, posiadała niezbędne atesty i spełniała obowiązujące normy. Warta polecenia będzie z pewnością blacha aluminiowa ryflowana dostępna w ofercie N.C.D. Metale Kolorowe. Poniżej przedstawiamy przykładowe możliwości zastosowania.

Blacha aluminiowa ryflowana w kuchni

Blacha łezkowa świetnie się sprawdzi jako okładzina nad blatem w kuchni. Jej struktura będzie się pięknie mieniła w zależności od pory roku, a nawet rodzaju oświetlenia. Należy pamiętać, że można ja kłaść bezpośrednio na ścianę, jeśli ta jest równa i gładka.

Blacha łezkowa na schodach

Właściwości antypoślizgowe przemawiają na korzyść tego przeznaczenia blachy aluminiowej ryflowanej. Kiedyś stosowana na schodach przemysłowych, teraz może stanowić ciekawy element dekoracyjny stopni wewnątrz domu.

Jako fragmenty nowoczesnych mebli

Blachę aluminiową można z łatwością giąć, docinać i wiercić. Te jej właściwości połączone z delikatną i ciekawą fakturą sprawiły, że na rynku pojawiło się mnóstwo mebli z elementami blachy łezkowej. Proste stoliki kawowe, intrygujące komody i szafy robią furorę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj