Logo z charakterystyczną strzałką rozpoznają chyba wszystkie osoby, które miały jakąkolwiek styczność ze sportami zimowymi. Burton to legendarna marka, która istnieje od samych początków snowboardu i odegrała istotną rolę w kształtowaniu tego sportu. Firma nadal pozostaje w rękach Jake’a Burtona Carpentera i jako jedna z niewielu cały czas należy do ridera z krwi i kości. Co roku deski marki Burton zajmują czołowe miejsca w rankingach sprzętu i są wybierane przez setki snowboardzistów na całym świecie. W czym tkwi sekret tej marki? Jak sami twierdzą, po prostu robią to, co kochają, i chcą dzielić się swoją pasją z innymi.

Marka, która zdobyła zaufanie snowboardzistów na całym świecie

Pierwsze prototypy Jake wytwarzał samodzielnie w swoim garażu. Dziś, mimo że Burton posiada jedną z największych fabryk na świecie, wszystkie deski nadal są wytwarzane ręcznie. Produkty firmy są kupowane na wszystkich sześciu kontynentach i można je spotkać na każdym stoku. Marka wyznacza nowe trendy, zarówno pod względem wykorzystywanych technologii, jak i rozwiązań graficznych. To, że firma produkuje jedne z najlepszych desek na rynku, każdego roku potwierdzają liczne rankingi, w których modele Burtona praktycznie zawsze zajmują miejsca w czołówce. Burton od początku swojego istnienia wspiera utalentowanych riderów z całego globu. Zaufały im takie sławy jak Shaun White, Terje Haakonsen, Mark McMorris, Hannah Teter, Kimmy Fasani, Anna Gasser czy Kelly Clark.

Snowboardziści dla snowboardzistów

Produkty Burton powstają jednak nie tylko z myślą o złotych medalistach olimpijskich, jak Kelly Clark i Shaun White. Niezależnie od tego, czy dopiero planujesz kupić swoją pierwsza deskę, czy jeździsz od wielu lat, w ofercie marki Burton znajdziesz coś dla siebie. Preferujesz jazdę po lesie w dziewiczym puchu, triki na skoczniach i rurkach, czy może zwykłą jazdę po wyratrakowanej trasie? Burton produkuje deski dla mężczyzn, kobiet i dzieci o każdym poziomie zaawansowania i stylu jazdy, bo najważniejsza jest w końcu zajawka. Jaki sami podkreślają, są grupą snowboardzistów, którzy robią to, co kochają, i dzielą się swoją pasją z innymi. Ponoć Jake nadal stara się jeździć co najmniej 100 dni w roku, a w siedzibie firmy nie spotkasz typowego biznesmena w krawacie. Każdego roku Burton sponsoruje wiele zawodów i innych wydarzeń związanych ze snowboardem, między innymi centra szkoleniowe dla dzieci i dorosłych, które mają zachęcać całe rodziny do spróbowania swoich sił w tym pięknym sporcie.

Ciągła pogoń za innowacjami

Za deskami Burton stoi wiele innowacyjnych technologii, takich jak profil Squeeezebox, który pozytywnie wpływa na flex deski, czy system Channel umożliwiający precyzyjne ustawienie wiązań. Marka istnieje od 1977 r., więc miała ponad 40 lat, aby udoskonalać swój sprzęt. Sam Jake eksperymentował z nowymi formami, rozmiarami i materiałami, przyczyniając się do stworzenia deski snowboardowej w znanym nam obecnie kształcie. Firma nadal kontynuuje tę tradycję, sporo inwestując w swój prężny dział R&D. W projektowaniu kolejnych modeli aktywnie biorą udział riderzy teamu Burtona, którzy również sprawdzają nowy sprzęt. Obecnie, dzięki zastosowaniu drukarek 3D, testowanie prototypów stało się znacznie łatwiejsze. W ten sposób pracowano nad nowym systemem szybkiego zapinania wiązań Step On – zaraz po produkcji, był on sprawdzany na stoku.

Firma z historią

Burton to marka snowboardowa z tradycjami, a to zobowiązuje. Firma od początku bierze czynny udział w kształtowaniu tego sportu i cały pracuje nad ulepszaniem swoich produktów. Model Custom jest obecny na rynku od ponad 20 lat (!) i chyba żadna inna deska nie przejechała tylu kilometrów po śniegu. Wysoką jakość ich sprzętu każdego roku potwierdzają zestawienia i rankingi. Marce Burton zaufali najlepsi riderzy na świecie, w tym kilku olimpijczyków, więc istnieje spora szansa, że ich deski spełnią również Twoje oczekiwania.

Szukasz deski, butów, wiązań lub kurtki na snowboard? Wszystko, co potrzebne do jazdy na stoku i poza wyznaczonymi trasami znajdziesz na lulagoga.pl. Chętnie doradzimy w wyborze odpowiedniego sprzętu. Zajrzyj na blog lulagoga.pl i dowiedz się więcej!

Źródło zdjęć: lulagoga.pl, shutterstock.com, pexels.com, unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj