Wielu mężczyzn borykających się z problemem przedwczesnego wytrysku zastanawia się, co może zrobić, by przedłużyć stosunek. To zaburzenie seksualne nierzadko spędza sen z powiek, ponieważ sprawia, że czasem nawet kilkunastu sekundach od rozpoczęcia stosunku, zabawa się kończy. Skąd się bierze problem z przedwczesnym wytryskiem? Jakie są sposoby na przedłużenie stosunku i opóźnienie wytrysku? Czy można sobie pomóc prezerwatywą? Zobacz!

Przedwczesny wytrysk – czym jest?

Seksuolodzy wyjaśniają, że przedwczesny wytrysk występuje przed doznaniem orgazmu przez obojga partnerów i w czasie krótszym niż 2 minuty od rozpoczęcia stosunku. Okazuje się jednak, że współżycie dłużej już o kilkanaście sekund oznacza, że problem ten nie dotyczy danej pary. Trzeba jednak pamiętać, że średni czas stosunku w Polsce wynosi ok. 14 minut, dlatego 2 czy 3 minuty to nadal za mało, aby mówić o satysfakcji.

Przedwczesny wytrysk skutecznie utrudnia życie seksualne par. – Zdarza się, że w pierwszej chwili kobiety uznają szybką ejakulację za plus. Cieszą się, że mężczyzna jest po ich wrażeniem, jednak z czasem zadowolenie zamienia się we frustrację, gdyż przedwczesny koniec zabawy nie pozwala osiągnąć pełnej satysfakcji z penetracji – wyjaśnia ekspert ze sklepu internetowego Sexlab.eu.

Pozostanie z tą kłopotliwą sytuacją bez podjęcia prób rozwiązania problemu, bądź też zastosowanie niewłaściwych lub nieskutecznych metod może nie tylko utrudnić wspólne życie, ale też doprowadzić do rozpadu relacji – seks to ważny składnik każdego związku. Wśród najpopularniejszych sposobów pozwalających opóźnić erekcję znajduje się stosowanie prezerwatyw przedłużających stosunek. Jak działają?

Prezerwatywy przedłużające stosunek

Jedną z metod pozwalających przedłużyć stosunek jest stosowanie prezerwatyw nasączonych benzokainą lub innymi substancjami wykazującymi podobne działanie. Rozwiązanie to pozwala uzyskać natychmiastowy efekt i przedłużyć współżycie nawet o 10 minut. Warto pamiętać, że prezerwatywy wydłużające stosunek nie tylko poprawiają jakość seksu, ale też chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Działanie tego typu produktów jest niezwykle proste. Zawarta w nich benzokaina pełni rolę znieczulenia miejscowego, ale działa też nawilżająco i zmniejsza uczucie tarcia. Kobiety powinny pamiętać, że substancja ta jest obecna na prezerwatywie jedynie od strony partnera, dzięki czemu ich doznania erotyczne pozostają bez zmian. Rozwiązanie to jest doceniane przez obydwie strony, gdyż pozwala nie tylko wydłużyć zbliżenie i dłużej cieszyć się sobą, ale też sprawia, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna są w pełni usatysfakcjonowani jego jakością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj