Młoda, piękna skóra jest gwarancją nie tylko zadowalającej estetyki ciała, ale i poczucia szczęścia, satysfakcji, spełnienia, co przekłada się na lepsze samopoczucie, a więc lepsze życie. Od tego, co myślimy o sobie i o świecie zależy więcej niż tylko próżne poczucie zadowolenia z wyglądu własnego ciała.

Nieinwazyjna profilaktyka

Medycyna estetyczna należy do estetologii medycznej i polega na działaniach profilaktycznych mających na celu zminimalizowanie procesu starzenia się skóry oraz na zabiegach rekonstrukcyjnych, które pozwalają na odtworzenie stanu skóry sprzed tego procesu. Większość zabiegów jest nieinwazyjna albo mało inwazyjna. Ta dziedzina medycyny ma długą tradycję, bowiem pierwsze jej zabiegi są znane już od czasów starożytności. Do Polski dotarła w latach 90. XX wieku. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwalają na: ujędrnienie i odmłodzenie skóry, trwałe usunięcie owłosienia wszystkich części ciała, usunięcie zmarszczek, bruzd, cieni pod oczami oraz wszelkich przebarwień. Innymi zabiegami są: poprawienie kształtu twarzy, modelowanie ust, korekcja uśmiechu oraz usuwanie blizn.

Medycyna estetyczna a defekty ciała

Medycyna estetyczna pozwala na redukcję albo usunięcie defektów ciała. Niektóre wady są wrodzone, a inne nabyte. Często zdarza się tak, że ze względu na wypadki, uszkodzenia mechaniczne, przebyte choroby czy inne zabiegi medyczne powstają niechciane niedoskonałości. To mogą być nieestetyczne blizny, deformacje poszczególnych części ciała, zmiany wywołane otyłością. Niektóre niedoskonałości powstają w związku z naturalnym cyklem życia. Należą do nich: starzenie się i wiotczenie skóry, zmiana kolorytu cery oraz zmiany powstałe po przebytej ciąży. Zarówno przyczyn, jak i deformacji może być wiele. Zmieniają one nie tylko nasz wygląd, ale i stosunek do samych siebie.

Dlaczego tak ważne jest, abyśmy czuli się dobrze we własnej skórze

Nasz wygląd wpływa na to, jak postrzegamy siebie samych oraz to, jak postrzegają nas inni. Ważne, by móc czuć się dobrze ze sobą. Nie zawsze to możliwe. Jeśli mamy defekty, które sprawiają, że czujemy się brzydko, niepewnie, źle, to warto te defekty poprawić. Pewność siebie oraz samozadowolenie to cechy, które mają istotny wpływ na nasze życie prywatne i zawodowe. Jeśli sami siebie nie kochamy, to trudno będzie nas pokochać komuś innemu. Brak zadowolenia z wyglądu własnego ciała może okazać się destrukcyjny w relacjach seksualnych i intymnych. Pewność siebie jest też związana ze sferą zawodową. Bez względu na to, czy pracujemy w korporacji, jesteśmy artystami, lekarzami, prawnikami, czy nauczycielami, nie może nam zabraknąć poczucia własnej wartości i pewności siebie. Niepewni i niezadowoleni nie odniesiemy sukcesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj