W obliczu mało efektywnego sposobu działania Narodowego Funduszu Zdrowia coraz więcej osób decyduje się na wybór alternatywnego rozwiązania w postaci prywatnej opieki medycznej zapewnianej przez jedną z dostępnych na rynku firm. Właśnie ze względu na coraz większą liczbę ofert, powinniśmy dokładnie przeanalizować wszystkie najważniejsze kwestie związane z prywatną opieką medyczną, by nasz wybór był możliwie jak najlepszy. Na co zwrócić uwagę, wybierając pakiet prywatnej opieki medycznej?

Ilość specjalizacji, z której możemy skorzystać

O atrakcyjności pakietu świadczy przede wszystkim liczba specjalistów, którzy są dostępni w ramach naszego zakresu opieki. W zależności od wariantu dostęp do specjalistów może obejmować tylko podstawowe usługi, ale również dostępne są bogate opcje, które zapewniają wielu różnych specjalistów. Wybierając odpowiednią usługę, musimy zwrócić uwagę na nasze potrzeby oraz potencjalną historię zdrowia naszego i naszej rodziny. Jeśli cierpimy na konkretne schorzenie, skupmy się na tym, by nasz pakiet obejmował darmowe wizyty u specjalisty związanego z danych schorzeniem. Jeśli do pakietu zapisujemy nasze dzieci, zadbajmy o łatwy dostęp do pediatry.

Szybki dostęp do lekarza

Kolejną istotną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest możliwość szybkiego skontaktowania się z lekarzem. W przypadku tradycyjnej opieki zdrowotnej, na specjalistę musimy niejednokrotnie czekać tygodniami, podczas gdy zwykła wizyta u internisty może skończyć się kilkugodzinnym oczekiwaniem w kolejce. Decydując się na skorzystanie z usług prywatnej opieki zdrowotnej, zweryfikujmy, w jaki sposób funkcjonuje obszar szybkiego kontaktu z lekarzem specjalistą bądź lekarzem pierwszego kontaktu, który może być potrzebny bez względu na porę dnia.

Lokalizacja placówek

Choć prywatne firmy medyczne rozwijają się pod względem zakresu usług, jak i dostępności placówek, to jednak właśnie lokalizacja najbliższej placówki może okazać się kluczowym czynnikiem determinującym wybór tej czy innej firmy. Firma, która według nas ma najlepszą ofertę i stosunek ceny do jakości usług, nie zawsze jest najlepszym wyborem, jeśli wymaga od nas 50-kilometrowej podróży do placówki. Zawsze, wybierając pakiety medyczne, zwróćmy uwagę na to, gdzie umiejscowiony jest najbliższy jej ośrodek.

Oprócz tych trzech fundamentalnych czynników powinniśmy oczywiście zweryfikować cenę takiego pakietu. Naturalnym jest, że cena wzrasta wraz z rozszerzeniem zakresu leczenia, jednak jeśli jesteśmy pewni, że będziemy potrzebowali tylko podstawowej opieki medycznej, nie ma potrzeby inwestowania w najdroższy pakiet z dostępem do wszystkich wąskich specjalizacji medycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj