W Polsce działa coraz więcej firm zajmujących się wynajmem lub dzierżawą powierzchni magazynowych. Złoty interes? Podpowiadamy, w których miastach Polski Zachodniej cieszą się one największym zainteresowaniem inwestorów i najemców. Zapotrzebowanie na nie wciąż rośnie!

Zapotrzebowanie na magazyny i hale produkcyjne wciąż rośnie, gdyż w zasadzie większość przedsiębiorstw, zależnie od branży, szuka miejsce, w którym będzie mogło gromadzić swój towar lub półfabrykaty. Częstym najemcom są także przedsiębiorstwa handlowe, które muszą szybko i sprawnie zrealizować olbrzymią liczbę zamówień.

Magazyny do wynajęcia w Zielonej Górze, Warszawie, Łodzi czy Wrocławiu służą zatem do przechowywania towaru. Trzeba jedynie wziąć pod uwagę własne potrzeby, np. co do wielkości, a także rodzaj prowadzonej działalności, aby wybrać konkretne miejsce. Drugą kwestią jest decyzja, czy chcemy sami wybudować, czy może kupić albo wynająć powierzchnie magazynowe w Zielonej Górze lub innym mieście Polski Zachodniej.

Magazyny w Zielonej Górze

Jednym z miast, w których wciąż przybywa inwestycji oraz zainteresowanych najemców, jest Zielona Góra. Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny oferuje ogromną powierzchnię, idealną na przygotowanie obiektów różnej wielkości. Położenie niedaleko granicy z Niemcami zachęca zaś do współpracy naszych zachodnich sąsiadów. Teren objęto statusem specjalnej strefy ekonomicznej, a ich przeznaczeniem są składy i magazyny, inwestycje produkcyjne oraz zabudowa usługowa. Magazyny i hale produkcyjne w Zielonej Górze powstają tak szybko, że planowana jest kolejna strefa ekonomiczna.

Powierzchnie we Wrocławiu

Siłą tej części Polski jest głównie prężnie rozwijający się Wrocław. Zapewnia on świetne skomunikowanie z najważniejszymi miastami w Polsce, ale także z rynkami zagranicznymi. Niedaleko centrum znajduje się też port lotniczy Wrocław-Strachowice. Oferta magazynów w pobliżu Wrocławia jest bardzo szeroka i budzi zainteresowanie krajowych i zagranicznych najemców, m.in. z Europy Centralnej. Nie da się zaprzeczyć, że zapotrzebowanie na obiekty przeznaczone pod magazynowanie na Dolnym Śląsku jest stałe.

Magazyny w pobliżu Poznania

Poznań to stolica województwa wielkopolskiego, a zarazem centrum handlu, przemysłu i logistyki. Bez wątpienia jest jednym z najważniejszych węzłów transportowych. Liczne drogi krajowe (m.in. autostrada A2) i wojewódzkie, a także lotnisko Ławica oraz Poznański Węzeł Kolejowy zapewniają mu świetne skomunikowanie z innymi regionami kraju, a także państwami sąsiadującymi. Liczne wiodące inwestycje zrealizowano właśnie tutaj, m.in. Panattoni Park Poznań Lotnisko czy też Goodman Airport Logistics Centre.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj