Jak wystrzegać się pluskwy? To ostatnio jedno z najczęściej pojawiających się pytań i nie ma co się dziwić, bo zauważyć można, że coraz więcej osób zmaga się z tego typu szkodnikami. Jak się przed nimi ochronić? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów.

Unikanie zapluskwionych hoteli

Najlepszym zabezpieczeniem jest unikanie zapluskwionych hoteli. Oczywiście nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, czy w czasie wakacyjnego lub służbowego wyjazdu, będzie musiał nocować w zapluskwionym hotelu. Warto zwrócić uwagę na to, czy udostępniony nam pokój jest wolny od tego typu szkodników, ponieważ później możemy je przewieźć do swojego domu lub mieszkania, a tego na pewno byśmy nie chcieli.

Zachowanie środków ostrożności

Tak naprawdę to zagrożenie nie tylko mogą stanowić hotele, ale również miejsca, gdzie są meble tapicerowane. Oznacza to, że nawet jazda komunikacją miejską może skończyć się dla nas zabraniem ze sobą „pasażera” do domu lub mieszkania. Dlatego, jeśli nie chcemy do tego doprowadzić, to lepiej po przyjściu do domu dokładnie obejrzeć swoje ubrania, a także szczelnie je spakować do woreczka lub rozważyć ich pranie w temperaturze co najmniej 45 stopni.

Jeśli nasi znajomi lub ktoś z rodziny zmaga się z pluskwami, to niestety wraz z podarkiem mogą przekazać nam szkodniki. Aby tego uniknąć, lepiej dokładnie sprawdzić, co otrzymaliśmy w podarku.

Co zrobić, gdy szkodniki już się pojawią w naszych domach?

W takich przypadkach konieczne jest podjęcie natychmiastowych działań. Jakich dokładnie? Na pewno możemy pomyśleć o samodzielnej walce, zwłaszcza że do naszej dyspozycji pozostaje wiele specyfików, które dedykowane są do starć z pluskwami. Jednak taka bitwa może zająć trochę czasu, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy odpowiednią wiedzą, czy praktyką.

Dlatego, jeśli nie chcemy tracić czasu i zależy nam na dobrych efektach, to lepsza może okazać się profesjonalna dezynfekcja pluskwy. Do naszej dyspozycji pozostaje całkiem sporo firm, które chętnie przejmą na siebie czyszczenie mieszkania, jak i domu. Oczywiście najlepszym wyborem będzie postawienie na usługi profesjonalne, ponieważ takie nie tylko dysponują odpowiednimi środkami do walki z pluskwami, ale również wykwalifikowanym zespołem osób, które doskonale wiedzą, jakie kroki podjąć, aby dezynfekcja była skuteczna.

Dzięki temu również my będziemy mogli pozbyć się szkodników, które stanowią bardzo poważne zagrożenie dla naszego zdrowia.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą Dezyn – odpluskwianie Łódź.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj