Przedłużanie i zagęszczanie włosów cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. I nie ma w tym nic dziwnego, bo dzięki temu zabiegowi można cieszyć się pięknymi, długimi włosami nawet jeśli mamy problem z zapuszczeniem naszych naturalnych. Dostępnych jest kilka metod przedłużania. Jedną z nich jest metoda tape-on. Na czym polega i czy warto przedłużyć włosy tym sposobem?

Na czym polega przedłużanie włosów metodą tape-on?

Przedłużanie włosów tape-on to zabieg, którego celem jest uzyskanie większej długości i objętości fryzury. Ze wszystkich dostępnych i wykorzystywanych metod, to właśnie ta uznawana jest za najmniej inwazyjną i najbezpieczniejszą dla samych włosów. Takie przedłużanie nie wpływa bowiem na kondycje naturalnych pasem. A to wszystko dlatego, że włosy wykorzystywane do metody tape-on umieszczone są na ultracienkiej i lekkiej taśmie, którą po prostu przykleja się do naturalnych kosmyków. W tym celu nie wykorzystuje się żadnych środków chemicznych ani wysokiej temperatury.

Przedłużanie tape-on bardzo często nazywa się także metodą kanapkową. Jest to spowodowane sposobem zakładania takich kosmyków. Przykleja się je bowiem do pasma włosów u nasady, później przykrywa się taśmę cienką warstwą naturalnych kosmyków, a następnie przykleja się kolejny tape. Do metody kanapkowej wykorzystuje się różne długości włosów. Ich dobór to kwestia indywidualna. Jednak największą popularnością cieszą się przede wszystkim włosy 45 cm.

Jak dbać o włosy przedłużane metodą tape-on?

Włosy przedłużane wymagają specjalnej pielęgnacji. To całkiem zrozumiałe, ponieważ nie otrzymują one żadnego odżywienia ani nawilżenia bezpośrednio ze skóry głowy i organizmu. Trzeba więc dostarczyć im tego od zewnątrz. A więc jak dbać o przedłużane włosy? Przede wszystkim warto nakładać na nie regularnie olejki pielęgnacyjne, które będą je skutecznie wygładzać i zatrzymywać wodę. Co więcej, należy też przy każdym myciu stosować maski, które będą je silnie nawilżać.

Warto pamiętać, że tak samo, jak włosy naturalne, te doczepiane także mogą się niszczyć i łamać. Dlatego też należy zachować szczególną ostrożność podczas ich stylizacji. Szczególnie, w przypadku prostowania i kręcenia włosów. Dobre kosmetyki ochronne to podstawa!

Jeśli będziemy przestrzegać zasad pielęgnacji, taśmy tape on będą wyglądać świetnie przez długi czas. A to sprawi, że będzie można wykorzystać je ponownie przy tak zwanym ”podciąganiu”. Taki zabieg poprawkowy warto wykonać raz na kilka miesięcy, by odświeżyć efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj