Każdy kto poszukiwał auta w internecie niejednokrotnie spotkał się ze stwierdzeniem “igła” albo “jak z salonu”. Przyjeżdżając na miejsce często prawda okazuje się brutalna i pojazdowi bliżej do skupu złomu jak salonu. Niestety takie rzeczy łatwo wychwycić kiedy dotyczy to warstwy wizualnej samochodu, a gorzej gdy chodzi o kwestie mechaniczne. Wtedy należy skorzystać z pomocy kogoś, kto pomoże w sprawdzeniu samochodu przed zakupem w Kielcach.

Jak znaleźć pomoc w sprawdzeniu samochodu przed zakupem w Kielcach?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, z czym dokładnie będzie potrzebna pomoc. Jeżeli kupujący chce skorzystać z pomocy specjalisty, powinien wykorzystać możliwie jak najwięcej opcji sprawdzenia pojazdu. Niektóre firmy, takie jak np. AUTO-INSPEKCJE oferują swoim klientom pakiety, które mogą wybrać dostosowując poziom szczegółowości inspekcji.

Niektórzy twierdzą, że takie usługi są zbędne, bo jest wiele rozwiązań sprzętowych na rynku, które umożliwiają dokładniejszą inspekcję przeciętnemu kupcowi. Niestety nikt nie bierze pod uwagę, że często jest to amatorski sprzęt lub darmowe oprogramowanie, które nie spełni do końca swojej roli, a często potrafi pokazać błędny odczyt (np. elektroniczne mierniki lakieru).

W ten sposób osoba nieświadoma może zdyskwalifikować pojazd, który uzna za np. bity, mimo iż nic takiego nie miało miejsca. Również oprogramowanie diagnostyczne nie dostosowane do odpowiedniego samochodu, może pokazywać zafałszowane odczyty. Zarówno nie odczytywać danych, jak i błędnie interpretować.

Zatem jeżeli kupiec przymierza się do zakupu samochodu, który ma dla niego dużą wartość majątkową, warto zainwestować w pomoc. W ten sposób można uniknąć wielu przykrych niespodzianek, które mogą nastać w niedługim czasie po zakupie samochodu. Nie zawsze wynika to z kwestii zatajania przez sprzedającego prawdy, a ze zwykłe zużycia elementów, na które nie zawsze zwraca się uwagę.

Pomoc w sprawdzeniu samochodu przed zakupem w Kielcach – firma czy SKP?

Stacje Kontroli Pojazdów bardziej kojarzą nam się z podbijaniem corocznego przeglądu, niż ze sprawdzeniem auta przed zakupem. Co prawda wielu sprzedających nie utrudnia możliwości zabrania auta na takowy przegląd przed kupnem, ale wszystko co może wyjść w trakcie takiej inspekcji, będzie opierać się głównie o sferę mechaniczną. Informacje będą dotyczyć głównie mechaniki pojazdu. Są to cenne dane, jednak to za mało by podjąć pewną decyzję.

Firma zajmująca się inspekcja samochodową nie tylko sprawdzi aspekty mechaniczne, ale także karoseryjne, i co równie ważne – dokumentowe. To ostatnie często potrafi przysporzyć kłopotów w trakcie rejestracji, a nie każdy wie, że są pojazdy, których w związku z pewnym przepisami… nie da się zarejestrować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj