Polska Bezgotówkowa to program, w ramach którego mikro, mali i średni przedsiębiorcy, a także instytucje publiczne mogą otrzymać darmowe terminale bez abonamentu. Jakie korzyści daje zainstalowanie terminala płatniczego w firmie czy urzędzie?
Jak wynika z najnowszego badania „Postawy Polaków wobec form płatności”, aż 60 proc. Polaków preferuje płatności kartą lub telefonem. Jednym z najważniejszych powodów korzystania z płatności bezgotówkowych jest – jak twierdzi 65 proc. respondentów – wygoda. Badani cenią sobie także m.in. szybkość przeprowadzania transakcji i ich bezpieczeństwo.
Co ciekawe, 25 proc. ankietowanych wśród przyczyn płacenia gotówką wskazuje… brak innej możliwości. Tymczasem badanie pokazuje jednoznacznie, że Polacy chcą mieć wybór pomiędzy płatnością kartą lub telefonem a gotówką.
Jak przekonują sami konsumenci, są skłonni częściej robić zakupy i wydawać większe kwoty w punktach handlowo-usługowych, w których można płacić za pomocą terminala płatniczego. Nie ogranicza ich bowiem ilość gotówki w portfelu.
Jak otrzymać terminal kart płatniczych za 0 zł?
Polska Bezgotówkowa to wspólna inicjatywa największych na polskim rynku wydawców kart i agentów rozliczeniowych, przy udziale Związku Banków Polskich i sektora publicznego. Skierowana jest do przedsiębiorców, którzy do tej pory, lub w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie przyjmowali płatności kartami płatniczymi w swoich placówkach.
Dzięki programowi, właściciele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mogą otrzymać do trzech darmowych terminali płatniczych i przez 12 miesięcy nie płacić prowizji od transakcji dokonywanych kartami. By otrzymać terminal należy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać urządzenie, wypełnić zgłoszenie i przejść weryfikację. Jaki terminal płatniczy wybrać? W ramach programu do wyboru są zarówno terminale stacjonarne, jak i przenośne; standardowe, jak i typu smart. Chcesz wziąć udział w programie i otrzymać darmowy terminal płatniczy? Wejdź na https://bezgotowki.pl/oferta/.
Do programu mogą również przystąpić placówki administracji publicznej, skarbowej, sądy, a także urzędy samorządu terytorialnego czy publiczna służba zdrowia. By wziąć w nim udział i otrzymać darmowe terminale należy wypełnić formularz na stronie internetowej, czekać na kontakt w sprawie udziału w programie, przejść weryfikację i… oczekiwać na kuriera z dostawą sprzętu. Co istotne, instytucje publiczne otrzymują darmowe terminale i nie płacą prowizji od transakcji aż do 31 sierpnia 2021 roku!
Zainstalowanie terminali płatniczych przynosi korzyści zarówno firmom i urzędom, jak i konsumentom. Dzięki nim skracają się kolejki w sklepach, nie ma też konieczności przechowywania gotówki w kasie. Klienci mogą płacić szybciej i bezpieczniej. Interesanci w urzędach, chcąc wnieść opłatę, nie muszą szukać bankomatu, a urzędy – dzięki dogodnej formie płatności – szybciej ich obsługują i są postrzegane jako nowoczesne i przyjazne obywatelom.