Zatajanie historii używanego samochodu to nadal powszechnie spotykana praktyka. Gdy chcemy zakupić samochód z drugiej ręki, powinniśmy pamiętać o tym, aby sprawdzić, co działo się z nim w przeszłości. W ten sposób można uniknąć wielu kłopotów!

Samochód mógł mieć małą stłuczkę na parkingu, ale również mógł uczestniczyć w poważnym wypadku, po którym powinien trafić do kasacji. Mógł być on również przedmiotem zastawu, a nawet mógł być kradziony.

Gdy kupujemy używane auto, takie sytuacje wcale nie są rzadko spotykane. Warto jednak wiedzieć o nich przed zdecydowaniem się na podpisanie umowy. Jak można je sprawdzić?

Przede wszystkim powinniśmy posiadać numer VIN pojazdu, który jest indywidualny dla każdego pojazdu. Na jego podstawie możemy sprawdzić parametry techniczne auta, ale również możemy dowiedzieć się więcej na temat jego historii.

Warto zatem poprosić o numer VIN dla interesującego nas samochodu. Potem możemy sprawdzić go w specjalnych serwisach on-line, ale warto także udać się do ASO marki, gdzie będzie można uzyskać jeszcze więcej informacji, między innymi o stanie technicznym auta.

Po numerze VIN możemy dowiedzieć się, w jakim stanie jest samochód – czy ma on jakieś uszkodzenia i kiedy do nich doszło. Także możemy sprawdzić, czy auto nie było kradzione – jeśli tak, w systemie pojawi się odpowiednia adnotacja.

Nie każde uszkodzenie musi od razy dyskwalifikować ofertę, ale warto po prostu o nim wiedzieć przed podpisaniem umowy.

Gdy chcemy zakupić samochód używany z zagranicy, wtedy warto sprawdzić też dodatkowo zagraniczne bazy danych dotyczące pojazdu.

W popularnym serwisie historiapojazdu.gov.pl można znaleźć informacje pochodzące z 21 krajów, w tym większości krajów Europy, a także z USA i Kanady. Dokładne dane można zobaczyć wtedy w zakładce informującej o danych zagranicznych.

Jeśli chcemy kupić samochód w jak najlepszej kondycji, co potwierdzają także jego badanie techniczne Warszawa to miasto, gdzie można sprawdzić ciekawe oferty w salonach dealerskich. Tam auta są dokładnie kontrolowane przed wystawieniem na sprzedaż – to gwarancja bezpiecznej transakcji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj