Ogrzewanie nieruchomości jest wiodącym tematem zarówno podczas realizacji budowy, jak i w trakcie zamieszkiwania domu lub mieszkania. Czynniki, mające wpływ na koszty ogrzewania są bardzo zróżnicowane, jednak mając na uwadze ekonomiczne rozwiązania, warto zastanowić się już na etapie inwestowania lub planowania remontu, jakie źródło ciepła będzie efektywne, ekonomiczne oraz wygodne w użytkowaniu? Czy jest sposób na połączenie tych aspektów? Regulator temperatury, jako urządzenie analogowe lub cyfrowe, dzięki sterowaniu temperaturą wewnątrz pomieszczenia, jest nowoczesnym, komfortowym, wpływającym na obniżenie rachunków za ogrzewanie mechanizmem. Regulator temperatury pokojowy stosowany jest w pomieszczeniach, natomiast pogodowy dostosowuje temperaturę wnętrza do sytuacji pogodowej.

Kiedy sprawdzi się regulator temperatury?

Urządzenie sprawdzi się przy różnego typu ogrzewaniu. Współpracuje z kotłem na paliwo stałe, gazowym, pompą ciepła i ogrzewaniem elektrycznym. Doskonale spełnia swoją funkcję w domach rodzin, które często opuszczają nieruchomość. Codzienne wyjścia do pracy i szkoły zdecydowanie nie pomagają oszczędzaniu ogrzewania. Ogrzewany jest pusty dom. Warto więc dostosować temperaturę w domu względem godzin przebywania w nim mieszkańców. Obniżenie temperatury w nocy oraz na czas nieobecności o 1 ºC wygeneruje oszczędność w skali 6% kosztów sezonowego ogrzewania. Jeżeli na noc obniżymy temperaturę o 4 ºC (z 22 do 18 ºC) na przestrzeni sezonu grzewczego zaoszczędzimy nawet 25% wydatków. Temperaturą można regulować w każdym pomieszczeniu. W łazience można ustawić automatyczny wzrost temperatury rano i wieczorem, gdy korzystają z niej domownicy, podniesie to znacznie komfort życia, a jednocześnie wpłynie na opłacalność, wsparcie nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań.

Regulator temperatury, a oszczędzanie

Oszczędzanie na ogrzewaniu nie zawsze przebiega zgodnie z założeniami. Największą zasadność ma oszczędzanie rozsądne, które poza trybem życia mieszkańców uwzględnia specyfikę urządzenia grzewczego oraz jego sposób działania. Histereza, czyli różnica pomiędzy temperaturą aktualną, a ustawioną jako wartość, przy której urządzenie grzewcze ma wznowić tryb pracy (po przełączeniu z pasywnego) nie powinna być zbyt duża. Energia, potrzebna do intensywnej pracy urządzenia nie powinna okazać się większym wydatkiem. Mniej intensywne dogrzewanie w celu utrzymania pożądanej temperatury jest bardziej ekonomiczne, niż rzadkie uruchamianie dogrzewania przy kilkustopniowym jej spadku. Wybór urządzenia, regulującego temperaturę w mieszkaniach wiąże się z :

  • określeniem zakresu czujności,
  • wrażeniem wizualnym,
  • efektywnością działania oraz
  • sterowaniem za pomocą panelu lub zdalnie, poprzez aplikację.

Znakomitą efektywnością oraz nowoczesnym designem wyróżniają się regulatory temperatury marki ETHERMA. Modele e Touch Basic i e Touch mini Basic to gustowne, niewielkie regulatory, przytwierdzane do ściany na wysokości około 1,5 m. Intuicyjna obsługa oraz nowoczesna stylistyka, pasująca do opraw włączników lub opraw GIRA w danej serii stanowią gwarancję niezawodnego działania i łatwego sterowania. Urządzenia ETHERMA stanowią dodatek do gustownego, niezaburzonego wystroju nawet najbardziej wymagających pomieszczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj