Paznokcie hybrydowe od lat biją rekordy popularności wśród kobiet na całym świecie, i są jedną z najczęściej wybieranych metod zdobienia i pielęgnacji paznokci. Wszystko za sprawą ich legendarnej trwałości, która znacząco różni się od klasycznego manicure, gdyż sięga nawet 3-4 tygodni od momentu aplikacji.

Taki manicure gwarantuje zadbane paznokcie przez długi okres, jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób które nie mają czasu, ani chęci codziennie malować paznokci klasycznym lakierem! Jak zatem zrobić manicure hybrydowy, jakich produktów do tego użyć i gdzie szukać inspiracji na paznokcie? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu!

Różnica między manicure klasycznym a hybrydowym

Czym jeszcze paznokcie hybrydowe różnią się od klasycznych oprócz trwałości? Przede wszystkim odpornością na uszkodzenia. Manicure hybrydowy bowiem, nie odpryskuje i nie odpada, przez co świetnie zabezpiecza płytkę paznokcia przed uszkodzeniami. Warto również wspomnieć że przez aplikację specjalnej bazy podkładowej uzyskujemy lepszą przyczepność lakieru hybrydowego, dzięki czemu hybrydy nie odchodzą z paznokcia. Kolejnym atutem paznokci hybrydowych jest błysk, który uzyskujemy przez aplikację preparatu nabłyszczającego, i który utrzymuje się aż do samego końca stylizacji. Jest to zatem świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na ciągłe malowanie paznokci, oraz takich których paznokcie są narażone na uszkodzenia. Jak więc zrobić manicure hybrydowy w domu, i co do tego potrzebujemy?

Co potrzebujemy do zrobienia manicure hybrydowego

Do zrobienia hybryd potrzebujemy:

  • waciki bezpyłowe,
  • pilniczek,
  • blok polerski,
  • odtłuszczacz w płynie,
  • primer,
  • baza hybrydowa,
  • kolorowy lakier hybrydowy,
  • top hybrydowy,
  • lampa UV lub LED,
  • oliwka do skórek.

Jak zrobić hybrydy w domu?

Jeżeli przeszukaliśmy już wszystkie pomysły na paznokcie w sieci, i wiemy jaki manicure chcemy uzyskać, czas przejść do działania!

1. Na początek opiłowujemy paznokcie zgodnie z preferencjami (nadajemy im kształt według upodobań).

2. Odsuwamy skórki nachodzące na paznokcie, a te wyschnięte wycinamy.

3. Przy użyciu bloku polerskiego delikatnie matowimy płytkę paznokcia, uważając aby jej nie uszkodzić.

4. Powstały pył usuwamy za pomocą wacika bezpyłowego nasączonego odtłuszczaczem, jednocześnie odtłuszczając paznokcie.

5. Jeżeli borykamy się z problematyczną płytką, dodatkowo aplikujemy primer.

6. Na oczyszczoną płytkę aplikujemy cienką warstwę bazy hybrydowej, i utwardzamy według zaleceń producenta.

7. Po utwardzeniu bazy czas na wybrany kolor, aplikujemy więc kolorowy lakier hybrydowy, po czym utwardzamy go według zaleceń producenta. Pamiętajmy aby nakładać cienkie warstwy, natomiast jeżeli widzimy prześwity, czynność powtarzamy aż do uzyskania krycia.

8. Po utwardzeniu koloru, aplikujemy cienką warstwę topu hybrydowego, po czym ponownie utwardzamy w lampie według zaleceń producenta.

9. Na koniec utwardzony top przemywamy wacikiem bezpyłowym nasączonym odtłuszczaczem, po czym aplikujemy oliwkę i wmasowujemy w skórki.

Et voilà! Manicure hybrydowy gotowy! Teraz pozostaje nam cieszyć się pięknymi paznokciami, które wytrzymają minimum 3-4 tygodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj