Od kiedy tylko weszły na rynek, soczewki kontaktowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Stanowią duże ułatwienie, można uprawiać w nich sport i nie przejmować się pogodą.

Łatwo zrozumieć olbrzymią popularność soczewek kontaktowych. Pozwalają zrezygnować z okularów, których wielu ludzi nie lubi z przeróżnych powodów. Czy jednak wszyscy mogą stać się posiadaczami soczewek? Czy są jakieś przeciwwskazania do ich noszenia?

Soczewki kontaktowe – zalety

Współczesne soczewki mają wiele zalet. Przede wszystkim zapewniają większe pole widzenia oraz większą swobodę w porównaniu z okularami korekcyjnymi. Można je nosić niezależnie od pogody, a do tego nie parują. Nadają się dla osób, które mają wadę tylko w jednym oku. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia estetyki – niektórzy ludzie nie podobają się sobie w okularach, więc z chęcią zamieniają je na soczewki.

Szkła kontaktowe sprawdzają się przy korekcji złożonych wad wzroku. Wyróżnia je niesamowity komfort, pozwalający zapomnieć o wadzie. Doskonałym przykładem mogą być produkty Biofinity Soczewki oferowane przez firmę Cooper Vision wykonano ze specjalnego silikonowo-hydrożelowego materiału o nazwie Aquaform. Cechuje je wyjątkowa miękkość, prócz tego rewelacyjnie nawilżają powierzchnię gałek ocznych. Należą do soczewek kontaktowych III generacji, pozbawionych sztucznych dodatków oraz powłok. Za sprawą idealnie okrągłego kształtu krawędzi dopasowują się do każdego oka. Świetnie odwzorowują widziany przez użytkownika obraz.

Czy każdy może nosić soczewki?

Istnieje szereg przeciwwskazań do noszenia soczewek. Między innymi, nie zdadzą egzaminu u ludzi cierpiących na zespół suchego oka. Powodem do rezygnacji z soczewek będzie też alergia, przewlekle stany zapalne oczu czy zaburzenia hormonalne. Mogą być nim również niektóre przyjmowane leki, przebywanie w zadymionych, klimatyzowanych lub zapylonych pomieszczeniach.

Soczewek nie powinno się zakładać w sytuacji, gdy organizm osłabia jakaś infekcja bakteryjna albo grzybicza. Osłabiona odporność nie sprzyja ich noszeniu. Ponadto barierą może być wiek – seniorzy oraz dzieci w wieku poniżej 9 lat nie powinni korzystać z soczewek kontaktowych.

Gdzie kupować soczewki kontaktowe?

Osoby zainteresowane zamówieniem soczewek powinny przed zakupem poddać się odpowiedniej diagnostyce. Specjalista przeprowadzi badanie wzroku, ustali natężenie wady, a następnie dobierze optymalną moc soczewek. Najlepiej wykonać badanie w renomowanym salonie optycznym. Takimi właśnie punktami dysponuje GermanOptiker.pl spółka należąca do największych w kraju sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą soczewek oraz okularów. W kilku polskich miastach na przyszłych użytkowników tego typu akcesoriów czeka wykwalifikowany optyk Szczecin, Opole oraz Gliwice to miejscowości, w których znajdują się stacjonarne oddziały firmy.

Podsumowując, nie każdy może nosić soczewki kontaktowe. Jeśli jednak należy do grupy „szczęśliwców”, powinien dobrze wybrać wariant soczewek oraz kupić je ze sprawdzonego źródła. Tylko to daje gwarancję, że będzie to bezpieczny produkt, który poprawi komfort widzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj