Pozostałości po trądziku w postaci przebarwień oraz blizn to problem, który dotyczy nie tylko nastolatków. Nawet kilkanaście lat po przebytym leczeniu, nieestetyczne pozostałości mogą być widoczne na twarzy, powodując duży dyskomfort. Dla wielu osób jest to źródło niskiej samooceny. Zastanawiasz się, jak radzić sobie z przebarwieniami? Sprawdź, jak pomaga w tym zakresie medycyna estetyczna.

Przebarwienia po przebytym trądziku

Przebarwienia oraz blizny potrądzikowe to częsty problem. Zdarza się, że dochodzi do powstania tak zwanych dziur potrądzikowych, które prezentują się mało estetycznie. W takim przypadku warto minimalizować ich widoczność, w czym mogą pomóc zabiegi medycyny estetycznej.

Specjaliści z takich firm, jak BeautyNova sp. z o.o., zauważają, że trądzik to choroba skóry, która najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania. Jednak coraz częściej problem ten spotyka także osoby dorosłe. Pozostałością po trądziku są nie tylko blizny, ale również przebarwienia, które powstają wskutek stanu zapalnego. Odpowiada on za proces melanogenezy, co w rezultacie powoduje nadmierną produkcję melaniny i pojawienie się przebarwienia. Temu zjawisku sprzyja:

  • zaawansowany przebieg trądziku,
  • utrzymywanie się zmian skórnych przez długi czas,
  • niewłaściwe leczenie,
  • rozdrapania zmian trądzikowych,
  • wystawianie trądziku na silne promieniowanie UV.

Jak pozbyć się przebarwień skórnych dzięki zabiegom medyny estetycznej?

Jeżeli na skórze pojawią się przebarwienia po trądziku, należy od razu zgłosić się do specjalisty. Rozwój medycyny estetycznej pozwala na skuteczne usuwanie niedoskonałości. Nowoczesne metody laserowe pomagają zlikwidować nie tylko same przebarwienia, ale także blizny po trądziku. Warto jednak wiedzieć, że im dłużej zwleka się z działaniem, tym trudniejsze będzie pozbycie się zmian.

Najskuteczniejszą metodą w walce z przebarwieniami skórnymi jest zastosowanie nowoczesnego lasera. Specjalista od medycyny estetycznej ustawia głowicę nad miejscem, które ma być poddane leczeniu. Wykonanie zabiegu nie wymaga stosowania dodatkowego znieczulenia. Zależnie od wielkości przebarwienia czas oddziaływania laserem na skórę jest różny. W międzyczasie stosuje się specjalny system schładzania, chroniący skórę. Po wykonaniu zabiegu, miejsca, którym działał laser, może być zaczerwienione. Mogą pojawić się także małe strupki. Nie należy się jednak obawiać, bo zmiany zanikają po kilku dniach. Leczenie przebarwień można uzupełnić także o dodatkowe zabiegi z zastosowaniem dopasowanych do skóry peelingów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj