Jaka jest różnica między piłką treningową a meczową? Po prostu: jedna służy głównie do treningu, a druga do meczów. Wystarczy? Cóż, to trochę bardziej skomplikowane… Na pewno znajdą się osoby, które twierdzą, że różnica tkwi tylko w cenie lub „jakości”. Z jednej strony oczywiście można się z tym zgodzić, z drugiej jednak to nie jest takie proste. Przyjrzyjmy się bliżej obydwu piłkom, aby dowiedzieć się, co naprawdę odróżnia tę treningową od meczowej.

Piłki treningowe

Najpierw przyjrzymy się piłce treningowej. Zwykle piłki treningowe służą przede wszystkim do treningu indywidualnego lub zespołowego. Może to być żonglerka na podwórku, kopanie w ścianę, zabawa w parku lub przyjacielski mecz. Zazwyczaj do tego używana jest piłka nożna, którą codziennie zabierasz ze sobą na trening.

Piłki treningowe są zwykle średniej lub wysokiej jakości, a do ich konstrukcji wykorzystuje się materiały o dużej trwałości. Oznacza to, że są zbudowane tak, aby wytrzymać intensywne użytkowanie nawet przez lata. Większość piłek treningowych dostępnych na rynku jest szyta maszynowo. Ponadto rodzaj pęcherza stosowanego w piłkach treningowych sprawia, że są one bardziej sztywne. Ponieważ treningi przez cały sezon można wykonywać w dowolnym miejscu – na trawie, betonie lub w hali sportowej – te piłki do nogi są zaprojektowane tak, aby dobrze sprawdzały się na różnych nawierzchniach. W przypadku tego modelu, miejsce, w którym grasz, nie powinno wpływać na zachowanie piłki, a tym samym na Twoją grę.

Piłki meczowe

Aby spełniać swoje zadanie, piłki meczowe dostępne m.in. w https://zina.pl/pilki są znacznie wyższej jakości niż piłki treningowe. Mogą również wytrzymać intensywne użytkowanie w każdych warunkach pogodowych, stąd ich wyższy koszt. Materiał piłki jest zwykle szyty ręcznie i ma grubszą warstwę pianki, która działa jak warstwa ochronna.

Główna różnica między piłkami meczowymi a piłkami treningowymi polega na tym, że te meczowe mają lateksowy pęcherz. To sprawia, że ​​piłka idealnie nadaje się do użytku na boiskach trawiastych i jest znacznie bardziej miękka i sprężysta, chociaż wymaga częstszego pompowania, ponieważ lateks zmniejsza zatrzymywanie powietrza.

Z drugiej strony piłki meczowe muszą wystarczyć tylko na czas trwania meczu i nie są przeznaczone do długich okresów intensywnego użytkowania. Dużo ważniejsze jest jednak zachowanie się tego typu piłek i musi być ono odpowiednie przez cały czas trwania meczu.

Jaką piłkę wybrać?

Na wybór odpowiedniej piłki do Twoich potrzeb, może mieć duży wpływ to, jak grasz, jak chcesz by zachowywała się piłka podczas gry i jak długo chcesz jej używać. Jeśli dużo trenujesz, wybierz wszechstronną piłkę nożną, która przetrwa próbę czasu. Będzie ona Twoim wiernym towarzyszem podczas najcięższych treningów i pomoże rozwinąć Twoje umiejętności. Jeśli czeka Cię ważny mecz, wybierz bardziej miękką piłkę przeznaczoną do gry na trawie – taką, której jakość podnosi komfort gry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj