Torebki damskie skórzane to absolutny klasyk, który nigdy nie wychodzi z mody. I choć zachwycają one elegancją i ponadczasowością, to jednak po pierwsze bywają naprawdę drogie, a po drugie – wiele pań rezygnuje z ich zakupu z powodów etycznych, mając na uwadze dobro zwierząt. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem są torebki ze skóry ekologicznej.

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym w ogóle jest skóra ekologiczna. A więc jest to materiał, który swoim wyglądem oraz niektórymi właściwościami bardzo mocno przypomina skórę naturalną. Zazwyczaj jest to materiał poliestrowy, pokryty z wierzchu warstwą polichlorku winylu. Podczas produkcji skóry ekologicznej nie wykorzystuje się żadnych surowców zwierzęcych, a jedynie materiały chemiczne. W sklepach znaleźć można nie tylko torebki ze skóry ekologicznej, ale również wykonane z niej buty, paski, portfele czy nawet meble!

Torebki damskie skórzane – naturalne czy eko?

Nie ma co ukrywać, że torebki damskie ze skóry naturalnej mają olbrzymie grono zwolenniczek. Jest to materiał niezwykle elegancki, stylowy, bardzo wytrzymały i będący wciąż oznaką dobrego gustu oraz luksusu. Z drugiej strony, dla wielu kobiet jedynym słusznym materiałem do produkcji torebek jest skóra ekologiczna, ponieważ nie jest ona w żaden sposób powiązana z cierpieniem i śmiercią zwierząt. Oprócz tego, warto mieć na uwadze, że torebki ze skóry ekologicznej bywają naprawdę dużo tańsze niż ich odpowiedniki ze skóry naturalnej. Dodatkowo, skóra ekologiczna jest bardzo odporna na działanie wilgoci i wody, nie wymaga żadnej szczególnej konserwacji, a także można ją wytworzyć w dziesiątkach kolorów, dzięki czemu wybór rozmaitych torebek z niej wykonanych jest niezwykle szeroki.

Torebki ze skóry ekologicznej – rodzaje

W sklepach znaleźć można mnóstwo rodzajów torebek z eko-skóry, dzięki czemu każda pani bez problemu znajdzie coś dla siebie!

  • Wristlet – typ malutkiej torebki będącej alternatywą dla portfela czy kosmetyczki, którą trzyma się w dłoni, zaplatając jednocześnie uchwyt na nadgarstku.
  • Kopertówka – kolejna niewielka torebka do trzymania w dłoni, kształtem przypominająca kopertę, idealna na wieczorne wyjście na imprezę.
  • Bowlerka – niewielka torebka o owalnym kształcie i sportowym charakterze, z krótkim paskiem, dedykowana do noszenia przede wszystkim na co dzień.
  • Kuferek – ma bardzo prosty, elegancki kształt, przypomina torby używane niegdyś przez lekarzy do przenoszenia potrzebnych im przyborów.
  • Shopperka – dość duża, prostokątna torba o dużych uszach wygodnych do noszenia lub z długim paskiem do przewieszenia przez ramię.
  • Worek – typ torby w stylu casualowym, idealny do noszenia na co dzień, dość pojemny, zapinany na charakterystyczny sznurek związywany od góry.

To oczywiście tylko kilka przykładów. Torebki ze skóry ekologicznej pod względem designu niczym nie różnią się od swoich odpowiedniczek ze skóry naturalnej – w zależności od rodzaju są bardzo eleganckie, mają charakter casualowy lub sportowy. Wybór tej odpowiedniej zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj