Dobry samochód dostawczy jest pojemny, wygodny w użytkowaniu i bezawaryjny. Poza tym musi być dopasowany do najcięższych warunków, gdyż służy nie tylko do transportowania towarów do sklepów i klientów, ale też do przeprowadzek i przewozu ekip remontowych. Chociaż na rynku jest mnóstwo rodzajów dostawczaków, wybór tego odpowiedniego bywa problematyczny. Które modele są więc godne polecenia?

Samochód dostawczy dla firmy – jaki wybrać?

Wśród najbardziej polecanych aut dostawczych prym wiedzie marka IVECO. Oferuje ona dostawczaki w formie pick-upów, modeli furgonowych oraz skrzyniowych. Te pierwsze mają skrzynie ładunkową umieszczoną za kabiną pasażerską. Furgonowe natomiast wyróżnia zamknięte nadwozie, przesuwane drzwi boczne i odchylane tylnie drzwi. Skrzyniowe składają się z kabiny kierowcy, oddzielonej ładunkowej powierzchni oraz otwieranych bocznych burt. Każdy więc z łatwością dopasuje model auta do własnych potrzeb.

– Na szczególną uwagę zasługuje model IVECO Daily, który charakteryzuje niskie zużycie paliwa, zastosowanie nowoczesnych technologii oraz silnik przyjazny dla środowiska, emitujący mniejszą ilość spalin. Do wyboru są cztery wersje wyposażenia: Comfort, Standard, Top i Plus. Na rynku są też dostępne warianty ECO i TRANSPORT, gdzie w tym drugim przypadku można wyposażyć pojazd w hak holowniczy oraz tachograf cyfrowy – mówi specjalista z firmy ADF Auto Sp. z o.o..

Klasyczny model Iveco Daily charakteryzuje silnik o pojemności do 3 litrów, maksymalna moc 210 KM oraz dopuszczalna masa całkowita do 3,5 ton. Warto zakup skonsultować z fachowcem, który pomoże wybrać odpowiedni pakiet do indywidualnych potrzeb.

Wśród popularnych dostawczaków znajdują się też modele Fiata, w tym Ducato Furgon. Z serii Fiat Professional, ma ładowność do 2 ton i pojemność ładunkową aż do 17 m3. To solidne, wytrzymałe auto, które powstało z myślą o komforcie kierowcy. Ma też 5 klas dopuszczalnej masy całkowitej, w tym do ponad 4 ton.

Samochód dostawczy dla firmy – gdzie kupić?

Dobry samochód dostawczy warto kupić w autoryzowanym salonie, w którym eksperci zapewniają fachowe doradztwo handlowe i przejrzyste warunki sprzedaży. Usługi firmy powinny być poświadczone stosownymi certyfikatami, które są gwarancją bezpiecznych zakupów. Ponadto renomowani dealerzy aut, oprócz modeli IVECO i Fiata, mają w ofercie jeszcze inne najnowsze marki dostawczaków, które jeszcze lepiej mogą sprawdzić się w Twoim przypadku. Warto więc skorzystać z usług zweryfikowanych profesjonalistów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj