Instalacje LPG to bardzo popularne rozwiązanie, które pozwala na obniżenie kosztów związanych z eksploatacją samochodu. Wielu osobom taki rodzaj zasilania pojazdów kojarzy się nie tylko z oszczędnością, lecz także z przyjaznym wpływem na środowisko. Czy auta z instalacją LPG rzeczywiście są ekologiczne? Jak wypadają one w porównaniu z klasycznymi silnikami benzynowymi?

LPG lepsze niż benzyna

Gaz napędzający instalację LPG składa się z propanu i butanu, a zatem zawiera znacznie mniej węgla niż benzyna i olej napędowy. Z tego powodu proces jego spalania generuje nieznaczną ilość tlenku węgla, czego zdecydowanie nie można powiedzieć o klasycznym paliwie. Sytuacja wygląda podobnie również w przypadku tlenków azotu. Gaz nie zawiera pierwiastka niezbędnego do stworzenia takiego związku, dlatego nie przyczynia się on do dodatkowego zanieczyszczania powietrza.

Obecnie wiele dużych miast wprowadza restrykcje dotyczące wjazdu niektórych pojazdów do centrum i innych miejsc tego typu. Często takie normy obejmują emisję szkodliwych związków, dlatego zdecydowanie się na samochód z instalacją LPG zamiast standardowym silnikiem benzynowym pozwala na łatwe spełnienie postawionych wymagań.

Czy warto zainwestować w instalację LPG?

LPG to bardzo ekonomiczna alternatywa dla tradycyjnych paliw, która pozwala na znaczne obniżenie kosztów związanych z użytkowaniem pojazdu. Jeśli chodzi o kwestie ekologiczne, taka instalacja wypada znacznie lepiej niż klasyczne silniki na benzynę lub olej napędowy. Auta z LPG są jednak mniej przyjazne środowisku niż samochody na prąd.

– „Pojazdy na prąd nie są zbyt popularne w Polsce, czego zdecydowanie nie można powiedzieć o samochodach z instalacją LPG. Montaż takiego rozwiązania jest w zasięgu ręki większości mieszkańców naszego kraju, dlatego często rezygnuje się ze znacznie bardziej ekologicznych elektrycznych i wybiera się pojazdy na gaz” – mówi specjalista z firmy Auto Gaz Śląsk.

Jakość montowanych instalacji LPG w dużej mierze jest napędzana nowymi restrykcjami Unii Europejskiej. Z tego powodu obecnie stosowane rozwiązania cechują się znacznie pozytywniejszym wpływem na środowisko niż te, które wykorzystywano jeszcze kilka lat temu. Zdecydowanie się na zainstalowanie LPG pozwala na znaczne obniżenie kosztów związanych z zakupem paliwa, jednocześnie umożliwiając wjazd do centrów miast i innych obszarów, gdzie nie mogą wjechać samochody z silnikami diesla. Jest to również doskonała opcja dla osób, które starają się żyć w nieco bardziej ekologiczny sposób, unikając konieczności inwestowania w auto elektryczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj