Projektowanie CAD znajduje zastosowanie w wielu branżach przemysłowych. Specjalistyczne aplikacje oprogramowania NX przyspieszają wszelkie prace nad rozwojem nowych produktów, pozwalają na obniżenie kosztów produkcji i udoskonalenie nawet złożonych procesów produkcyjnych. Nowoczesny system bazuje na najbardziej rozpowszechnionym na świecie kernelu PARASOLID, którego właścicielem jest Siemens Digital Industries Software.

Funkcje oprogramowania NX CAD

Zintegrowane rozwiązania softwarowe powstały głównie z myślą o pracy projektantów i inżynierów. Jednym z najbardziej polecanych jest oprogramowanie NX CAD, które wspomaga proces projektowania oraz wytwarzania nowych produktów. Posiada szereg unikalnych funkcji, mających na celu zwiększyć wydajność produkcji. Służy między innymi do wzornictwa, obliczeń CAE, mechatroniki oraz projektowania elektrod, wykrojników, form wtryskowych czy kompozytów.

Oprogramowanie pozwala na pracę z modelami bryłowymi, powierzchniowymi i krawędziowymi. Posiada zaawansowane narzędzia do modelowania części i większych złożeń. Dzięki wyposażeniu w specjalizowane aplikacje pozwala na szybkie wprowadzenie zmian w geometrii modelu, tworzenie parametrycznych powiązań między komponentami czy wprowadzanie licznych zmian konstrukcyjnych. Bez wątpienia spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Dlaczego warto wybrać NX CAD?

NX posiada wyspecjalizowane moduły, które można w dowolny sposób konfigurować oraz rozbudowywać. Z pewnością sprawdzi się w najbardziej wymagających gałęziach przemysłu Automotive, Aerospace oraz Mold&Die. Programowanie CAD przydaje się szczególnie do tworzenia pełnej gamy obliczeń inżynierskich i pracy z obrabiarkami CNC, robotami frezującymi czy drukarkami 3D. Gdzie można nabyć oprogramowanie NX CAD?

Największym platynowym partnerem handlowym SIemens Digital Industries Software w Polsce & FY2022 jest firma CAMdivision. Polski dostawca specjalistycznych oprogramowań posiada prestiżowy status SMART EXPERT w dziedzinie NX CAD/CAM, TEAMCENTER i Solid Edge. Ponad 3/4 wdrożeń pakietów Tooling oraz prawie 2/3 licencji NX CAD/CAM & TEAMCENTER w Polsce należy do firmy CAMdivision, która została włączona do prestiżowego programu NX EAP (Early Adopter Program). Z oferowanymi rozwiązaniami można zapoznać się na stronie camdivision.pl!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj