Decydując się na rozpoczęcie treningów najczęściej chcemy poprawić swoją ogólną kondycję, schudnąć lub zadbać o swoją sylwetkę, by czuć się atrakcyjnym. Nie każdy jednak wie, że treningi i wykonywane w ich ramach ćwiczenia nie mogą być przypadkowymi aktywnościami.

Jak ułożyć trening?

Podstawą jest odpowiedni dobór ćwiczeń. Warto zwrócić uwagę na fakt, że różne ćwiczenia odpowiadają za uaktywnienie różnych grup mięśni, dlatego podczas pojedynczego treningu należy je odpowiednio ułożyć. Niektórzy, chcąc mieć pewność, że ćwiczenia będą dobrze dopasowane do ich możliwości, a jednocześnie pozwolą na maksymalny wysiłek fizyczny decydują się na tzw. trening personalny. Na czym on polega? Otóż ćwiczymy pod okiem osobistego trenera, który zna nasze możliwości i wie w jaki sposób dobrać ćwiczenia najlepsze dla nas.

Trening pleców

Zanim zaczniemy trenować mięśnie pleców warto mieć świadomość, że obejmują one kilka partii mięśniowych. Co więcej, są one bardzo istotne, gdyż biorą udział w codziennych czynnościach. Dzięki nim możemy utrzymać postawę pionową, a ich rola wiąże się także z funkcją ochronną dla naszego kręgosłupa. W Internecie można znaleźć wiele podpowiedzi, w jaki sposób ćwiczyć poszczególne partie mięśniowe. Można zaglądnąć na stronę dawidwozniakowski.pl gdzie trener personalny podpowiada jak ćwiczyć, ale także jak dbać o swoją dietę.

Co ćwiczyć?

Jednym z najczęściej zalecanych ćwiczeń na plecy wymieniane jest podciąganie na drążku nachwytem, angażuje ono właściwie wszystkie partie mięśni grzbietu. Kolejnym polecanym ćwiczeniem, jest tzw. wiosłowanie sztangą, czyli podciąganie sztangi w tzw. opadzie tułowia. To również doskonałe ćwiczenie, dzięki któremu wzmacniamy i ćwiczymy wszystkie partie mięśni. Mięśnie pleców są również trenowane w ćwiczeniu, określanym jako unoszenie tułowia z opadu na ławce rzymskiej. To wszystko? Oczywiście, że nie. Na trening pleców polecane są szczególnie jeszcze ćwiczenia z wykorzystaniem hantli, jak np. wiosłowanie hantlami. Najważniejsze jednak, aby ćwiczyć regularnie oraz precyzyjnie, dokładnie wypełniając zalecenia dotyczące każdego ćwiczenia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj